• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İzin Lisans

Arkadaşlar merhaba,

İstanbul İl Çevre Müdürlüğüne yapılan gfb başvurularında, emisyon atıksu ve gürültüden muafiyet belgeleri yüklendiği halde sanki muaf değilmiş gibi mühendisin ekranına düşüyormuş. Daha doğrusu mühendis onayladıktan sonra şube müdürünün ekranına. Şube müdürüyle görüştüm başvuruyu geri çevireceğiz dediler. Ancak gelen başvuruların %99 u böyle dedi. Bakanlıkla görüşüyoruz dediler. Karşılaşan var mı başka?

Arkadaslar merhaba
fizik tedavi rehabilitasyon hizmeti veren bir işletme kendi bünyesinde yemeklerini yapmak ve gerekli izinleri almak istiyorlar bu durumda hangi yolu izlemek gerekir.aklıma gelen ilk şey davlumbaz sistemi kurdurmak (filtreli) bide atık yağ alan lisanlı bir firma ile anlaşmak ve
il çevre müdürlüğünden kapsam dışı yazısı alınması yeterli olurmu ekstra nelere önem vermem gerekir.

Mobil imza parmak izi ekrana geliyor fakat telefona düşmüyor işlem yapamıyorum.
buna benzer sorun yaşayan var mı?

Nihayet imza bilgisi geldi ama başka bir problem oluştu. Fabrika istanbuldan dilovasına taşındı. çevre bilgi sisteminden yeni tesis olarak ekledim.
izin lisans portalında istanbuldaki fabrikadan işten çıkış butonunu kullandım.

işletme protokolünde kendimi tesis yetkilisi olarak yazdım vekilde atadım(vekaleti kabul etti) ama
işletme yetkilisi sistemde tanımlı tekrar kaydedilmez diyor. bu sorunu nasıl aşabilirim ?

@Panzerfaust

merhabalar. il müdürlüğü olarak biz sadece atık bitkisel yağlar için yapılan protokole ve sisteme verilen beyanlara bakarız. lavabolarda yağ tutucu zorunluluğu il müdürlüğü olarak şart tutmuyoruz ki müdürlük değil yönetmelikte de şartı yok bizle alakalı olan konuda. ister istemez sizde tahmin edersiniz ki; bazı işletmeler ya prosedürde ve/veya yönetmeliklerde olanları yapmakla yetinir fazlasına çaba harcamaz, bazı işletmelerde çevre izinleri ve taahhütlerinin yanında bu konulara ayrı bir duyarlılık gösterirler fazlasını yaparlar. bunun gibi; denetimlerde kontrol ederken lavabolarında yağ tutucu olan işletmelere denk geliyoruz. bu firmalara güven duyuluyor, izlenimi iyi oluyor diyeyim. kapsam dışı yazısına gelince de, gfb ya da izin başvurusu yapılacaksa tabiki de yazıyı almanız gerekiyor. hastane ve sağlık kuruluşları olarak çevre izin lisans yönetmeliğine göre yanlış hatırlamıyorsam ek-2 10.9'a giriyorsunuz (siz daha hakimsiniz tahminen yazıyorum). ek3b ve ek3c yi inceleyin yeterli.

Arkadaşlar merhaba,
birşey soracağım. Benim izin lisqans almış bir geri dönüşüm tesisim var. Ancak şimdi atık kodu ekletmek istiyorum. yönetmelikte
(5) Çevre izin ve lisansı belgesi bulunan bir işletme, belgesi ekinde belirtilen ve tesisine kabul etmesi uygun bulunan atıklara ilave olarak çevre izin ve lisansı belgesi geçerlilik süresi içerisinde yılda bir defaya mahsus olmak üzere mevcut prosesinde bir değişiklik yapmasını gerektirmeyecek nitelikte olan atıkların eklenmesi talebinde bulunabilir. Sunulan iş akım şeması ve proses özetinde yapılacak değerlendirme sonucunda talebin uygun bulunması durumunda mevcut çevre izin ve lisansı belgesi geçerlilik süresi değişmemek kaydıyla belge yeniden düzenlenir.

yazmakta. Ancak ben bu şekilde bakanlığa başvuruduktan sonraki aşama nedir? online portalda atık kod değiişikliği bölümü var. Ordanmı yapacağım. Anlamadım bile varrmıı

Arkadaşlar merhaba sisteme yükleme yapıyorum imzalıyorum fakat mobil imza parmak izi ekrana gelmiyor işlem yapamıyorum buna benzer sorun yaşayan var mı?

merhaba

ben tesise yeni bir atık kodu ekletmek istiyorum. nasıl bir yol izlemem gerek acaba?
tesiste hiç bir ünite değişmeyecektir.