• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İzin ve lisans

Dilaraa

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
isg
merhaba arkadaşlar
biz ocak ayında çevre izin ve lisansı aldık fakat atık beyan sisteminde kapasite biligilerinde hala gfb görünüyor ve ben bunu bir türlü güncelleyemiyorum ne yapmam gerekiyor acaba

@Hasan Uzatıcı

Hangi İl müdürlüğü yazdıysa o yazıyı yanlış yazmış. emisyon raporu ekinden kaldırıldı ama;

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

madde 8)
c) Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesi (Değişik ibare:RG-13/4/2012-28263) kapsamındaki Ek-1 ve Ek-2’de yer alan işletmelerin aynı Yönetmeliğin 8 inci maddesi kapsamında değerlendirilmesinde; çalışma usul ve esasları Valilikçe belirlenen en az bir üyesi İl Çevre ve Orman Müdürlüğü teknik elemanı olmak üzere Valilikçe oluşturulan Komisyon tarafından bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yerinde inceleme yapılır ve Valilik tarafından yerinde tespit raporu hazırlanır.

yukarıdaki madde aynen durmaktadır.

Çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hk. yönetmelik kaldırıldı. Çevre izin lisans yönetmeliğinde bu madde geçiyor mu hala?

@shalic

Resmi Gazete Tarihi: 10.09.2014 Resmi Gazete Sayısı: 29115
ÇEVRE İZİN VE LİSANS YÖNETMELİĞİ

MADDE 20 – (1) 29/4/2009 tarihli ve 27214 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır. Diğer mevzuatta söz konusu Yönetmeliğe yapılan atıflar bu Yönetmeliğe yapılmış sayılır.

Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü Yönetmeliğinde Değişikli Yapılmasına Dair Yönetmelik 20.12.2014 tarih ve 29211 sayılı gazetede yayımlandı.

2 yönetmelikte aynı hükümden bahsediyorsa güncel tarihli dikkate alınır diye biliyorum.

Nasıl olsa, başvurum Bakanlıkta değerlendirmede, VTR de yok. kokusu çıkar yakında

@Tunç Bozkurt

Aslında mesele çok açık SKHKKY Ek-11 emisyon raporu formatında yer alan Valilik Tespit Raporu yapılan son değişiklikle rapor formatından çıkarılmış durumda. Bu nedenle rapor ekinde Valilik Tespit Raporu sunulmayacak... dolayısıyla çevre görevlilerinin de konu hakkında başvuru yapmaları gerekmiyor.

Yönetmeliğin 8 inci maddesine göre ise İl Müdürlüğünün Çevre izni sürecinde yerinde tespit raporu hazırlaması gerekiyor. Bu konu İl Müdürlüğünün sorumluluğu... çevre görevlisi ile ilgili bir durum yok...

Rapor eklerinde VTR olmayacak ama müdürlükler kendi ellerinde bulunsun istiyorlar onun için başvuruda bulunulacak, ancak sisteme yüklenirken istemiyor.

izin lisans a yanlış bi dosya yükledim ek belge isteğine onu acil sildirmem gerekiyor ne yapmalıyım acil yardım

Arkadaşlar Valilik Tespit Raporu,Hava emisyon konulu çevre izni kapsamında yürürlükten kaldırılmamıştır.Emisyon ölçüm raporu eklerinden kaldırılmış.Bakanlık bu konu ile ilgili il müdürlüklerine yazı göndermiş. GFB'den sonra bağlı olunan il müdürlüklerine danışın.
Bilgilerinize.

arkadaşlar tehlikesiz atık lisansı alma aşamasında yaptığımız başvuruda bazı eksiklikler tespit edildi. bunlardan biri ürünlerin satıldığı yerlerden "spesifikasyonlara ve alım kriterlerine uygunluğuna dair yazı talep ediliyor. bu yazının içeriği/formatı ile ilgili bilgisi olan varmı