• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Izinlisans sistemi sorun

Göker

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Merhaba arkadaşlar,

izinlisans sayfasından kullanıcı girişi yapmak istiyorum fakat şifremi unuttum.
Şifremi unuttum sayfasından şifremi değiştirmek istiyorum ve "Şifre Değişikliği İsteğiniz Hata İle Sonuçlandı." böyle bir yazı çıkıyor. Kullanıcı adımı unuttum diyorum mail adresimi yazıyorum bu seferde "Kullanıcı Adı İsteğiniz Hata İle Sonuçlandı." hata veriyor ne yapmalıyım acil yardım lütfen.

Kolay gelsin izinlisans@cbs.gov.tr adresine hata nedenini açıklayan bir yazı ve hata görüntüsünü ekleyerek,yazdığım maile gönderirseniz size geri dönüş yaparlar.

Sayın Yetkili,
............................tc kimlik numaralı ...............(ad-soyad) olarak bakanlığınıza ...................@hotmail.com mail adresi ile kaydımı yapmıştım ancak kullanıcı adımı ve şifremi unuttum.
Bakanlığın izin lisans sistemine girip mail adresime şifrenin gönderilmesini talep ettiğimde ise ekteki hatayı almaktayım.
Kullanıcı adı ve şifresinin alabilmem hususunda yardımcı olmanızı ve gereğinin yapılmasını arz ederim.
Çevre Görevlisi/Çevre Mühendisi: ................
Tel:................
E-mail:...........................

Bende aynı sorunu yaşamıştım 15 dk sonra cevap gelmişti. Eğer yarına kadar cevap gelmezse bende senin adına mail atabilirim.

merhaba arkadaşlar çalıştığım firma ambalaj atığı toplama ayırma (8.1) üzerinden gfb belgesini almış bende bunu lisansa dönüştürmeye çalışıyorum. Patronum lisans aşamasında ek kod eklemeyi düşünüyor.Böyle bişey mümkün mü demir almak istiyor normalde kodlarımızda yok

Bağrdan hanım yönetmelikte geçen maddeyi paylaşıyorum; (5) Çevre izin ve lisansı belgesi bulunan bir işletme, belgesi ekinde belirtilen ve tesisine kabul etmesi uygun bulunan atıklara ilave olarak çevre izin ve lisansı belgesi geçerlilik süresi içerisinde yılda bir defaya mahsus olmak üzere mevcut prosesinde bir değişiklik yapmasını gerektirmeyecek nitelikte olan atıkların eklenmesi talebinde bulunabilir. Sunulan iş akım şeması ve proses özetinde yapılacak değerlendirme sonucunda talebin uygun bulunması durumunda mevcut çevre izin ve lisansı belgesi geçerlilik süresi değişmemek kaydıyla belge yeniden düzenlenir.
Bu gfb içinde geçerli olur.

@Olgaç Sürmelihindi

11. Maddenin beşinci fıkrası malesef GFB için geçerli değil. İzin lisansı bulunan tesisler için geçerli. Yönetmelikte hangi değişikliklerin hangi aşamada nasıl yapılacağı açıklanmış burada GFB de atık eklemeden bahsetmiyor. Muhtemelen sistemde kullanıcı arayüzünüzde de böyle bir sekme bulamayacaksınız.

Ancak bahsedilen olayda şöyle bir durum var: TAT lisansı (adı üstünde toplama ayırma) ambalaj atıklarının (tehlikelile hariç) tamamı için alınması/düzenlenmesi gerekir.

Eksik kod ile başvuru yapıldığı ve düzenlendiği için Bakanlık ile konunun görüşülmesinde fayda var. Bakanlık bi çözüm yolu gösterecektir. Aksi halde sistem lisansın alınmasından sonra bile kod eklenmesine izin vermeyebilir.

@Muharrem
GFB içerisinde atık kodu eklettirecekse ve işletmenin prosesinde ve çalışma koşullarında önemli bir değişiklik olmuyorsa GFB yeniden düzenlenip verilebilinir. Ben Bakanlıkta çalışan olsam bu şekilde yaparım. İl Çevreye'de görüş sorulur ve onlarda büyük ihtimal Bakanlığa yönlendirir ve dediğiniz gibi iş Bakanlıkta biter ama ben yine altını çizerek söylüyorum eğer çevre lisansında düzenleme yapılıyorsa, GFB içinde yapılması gerekir diye düşünüyorum.