• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Izmarit geri kazanimi

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AMBALAJ
Merhaba,

tez konum izmarit-sigara geri dönüşümü bu konuda elinde bilgi olan var mı?
Varsa paylaşabilir mi?:)

Detaylı araştırma yapıyorum bende farklı değişik bilgi buldukça bu başlık altına paylaşırım.

Teşekkür ederim şimdiden

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

"Çin’de yapılan bir diğer çalışmada ise izmaritin çeliği paslanmaktan koruduğu ortaya çıktı. Suya batırılan izmaritten çıkan 9 kimyasal madde N80 adlı çelikten yapılan petrol boruları ile birlikte incelenmiş ve paslanmayı önlediği görülmüştür. Jiatong Üniversitesi`nden Jun Zhao, kimyasallarla metal yüzeyin korunabildiğini, demir atomlarının ayrışmasının engellendiğini söyledi. Zhao, aralarında nikotinin de bulunduğu kimyasal maddelerin çelik borulardaki aşınmayla mücadele ettiğini vurguladı."

sigara tüketimin en fazla olduğu ülke Çin olarak bilinmekte ve sigara izmaritlerinin geri dönüşümü konusunda çalışmalar yapıldığını okumuştum. İşine yarayabilir.

Güney Kore de de buna benzer çalışmalar yapılmış. enerji üretimi için kullanılması konusunda araştırma yapmışlar.

merhabalar; uşaktaki bir firmamız sigara filtrelerinin geri dönüşümünü sağlıyor. açıkçası izmarit değil ama, sigara fabrikalarından çıkan hatalı filtreleri alıyorlar yani kirlenmemiş temiz filtreye sahip olanlar. ama tabi ki izmarit denince tütünden filtreye dumanla zift, katran gibi kimyasalların bulaşması ve koku olayı ortaya çıkıyor. bu durumda sanırım önce tesisin izmaritlerin arıtması gerekip sonra tesis normal prosesine sokması gerekir diye düşünüyorum.