• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Java

Müberra Kaşkaya

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar merhaba,
bir kaç gündür izinlisans sitesinde belge görüntülemek istediğimde ekteki hata ile karşılaşıyorum. İnternetten araştırdım fakat birşey bulamadım. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim
iyi çalışmalar.

java hata.JPG

@İbrahim Şen

mobil imza kullanmama rağmen programı yükleyip yeniden denediğimde belgemi görüntüledim.
teşekkür ederim.

@Erkan ERTÜRK

Cogu kisi zaten calisan sistemlerinin bir sure sonra calismadigindan sikayet ediyor. Bu demek oluyor ki sorun e izin sisteminde.

Mesela chrome da calismiyordu benim ki. Belge goruntuleyemiyordum. Explorer kullaniyordum. Win 8 kurdum explorerda kullanici girisi dahi yapamiyorken chrome da sorunsuz calisabiliyorum.

@unalakin85

Birçok kişi dijital imza programının yalnızca e-imza kullananlar için olduğunu sanıyor. Hem mobil imza kullananlar hemde e-imza kullananlar bu dijital imza programını kurmalılar. Dijital imza = e-imza diye bir şey yok.

@E.Onur ÖZÇİÇEKCİ

Tabi ki, hata vererek ilerledi, doğru bir kurulum olmadı. Şimdilik w7 kurulu olan diğer pc den sisteme girmeye devam ediyorum.

bilgisayarımdaki dosyalrı tekrar kurmak zorunda kaldım.Javayı Bakanlık sitesinden indirdim.Ayarlarını düzenledim.Onur beyin paylaştığı şekilde dijital imza programını yükledim.Fakat aşağıdaki hata çıkmaya devam ediyor.Öneriniz var mı?

hata.png

Mobil İmza kullanan arkadaşlar C:\Program Files (x86)\Java\jre7\lib içinde ext adında bir klasör var onu içeriğini ekde verdiğim içerik ile değiştirirseniz sorun çözülür umarım.

Ekli dosyalar

• ext deişecek.zip
    6.4 MB · Görüntüleme: 63
@Selma Akdoğan

Sanki hiç java kurulmamış gibi hata vermiş. Mevcut javanızı kaldırıp, tekrar kurmanızı söylemekten başka bir şey söyleyemiyorum malesef.

ben de dijital imza programını yükledim problem çözüldü. İlk başlarda dijital imza programı hep winrar olarak gözüküyordu o yüzden setup u kuramadım. birkaç birşeyler kurcaladım sildim indirdim vs. stup olarak gözüktü, problem çözülldü.

Merhaba arkadaşlar ilk sayfayı okudum diğerlerine yetişemedim yazacagam cevap yazılmış ıse kb.

1- bilgisayarınızda bulunan java ve slash playerı kaldırıyorsunuz. hem program fıles tan hem aplctıon data ( bu klasorler gızlıdır o yuzden gızlı kloserlerı goruntule sekmesını tıklayın) bolumunden tamamen sılın.
Not: java programı program data da sun olarak kayıtlı olur genellıkle. onuda sılmeyı unutmayın.
aynı işlemleri flash player ıcın uygulayın.

2-
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
bu programları sırasıyla kurun var olanlar kalsın .

3- dıjıtal ımza kurulumu olan java programını hatasız olarak kurabılırsenız ıslem tamamdır.

4- Java calısırken sıze bır soru sorar ılk olarak o soruyu onaylayın yanı run dıyın . baktınız sorun var . tekrar sayfayı yenıleyerek deneyın bu sefer cancel dıyın mutlaka calısması lazım.

Win8 Exp 10 için;

1- Şimdi öncelkli olarak cevre bılgı sıstemınde belge goruntuleyebılen bır pc buluyoruz yani javada sorun yaşamayan.

2- Daha sonra endi bilgisayarınızda bulunan java ve slash playerı kaldırıyorsunuz. hem program fıles tan hem aplctıon data yada diğer adı program data ( bu klasorler gızlıdır o yuzden gızlı kloserlerı goruntule sekmesını tıklayın) bolumunden tamamen sılın.
Not: java programı program data da sun olarak kayıtlı olur genellıkle. onuda sılmeyı unutmayın.

3- Java calışan bılgısayardan java klosorunu ve flash player klosorlerını kopyalayın ve dıger programları sıldıgınız dosyaya atın. Yani 4 dosya kopyala yapıstırma yapacanız.

Java ıcın program fıles tan kopyalayıp dıger bilgisayarın. program fıles ın ıcıne atacanız.
Aynı zamanda program data yada win 7 lerde applctıon data kloserındekı java-sun programını kulanıp win8 olan bılgısayarınızda program datanın ıcıne kpyalıyacanız.

bu adımları hem java hem flash player ıcın yaparsanız win8 de javanın calıstıgını goreceksınız. fakat bunların ustune guncelleme yapmanızı tavsıye etmem oyle kalsınlar win8 ıle ılgılı sorunlar cozulene kadar.

Merhaba Arkadaşlar, Dijital imza kurulum Programını çalıştıramıyorum. jar dosyalarının çalışması için javanın yüklü olması yeterli değil mi ?

benim win 8 ve ie 10 olduğu için google chrome kullanıyorum, şimdiye kadar hiç problem yaşamamıştım, imzalama ve belge yüklemede sorun yoktu fakat iki gündür ne dosya yükleyebiliyorum ne de bakabiliyorum:kötü: yükle veya görüntüle butonları aktif değil yukarıdaki adımları mı ( win 8 Exp10 için yazan )yapmam gerekiyor aynı şekilde acaba ?

ve @pnrdkmlk
evet chrome da şuan sıkıntı var ben yandex browser kullanıyorum o açıyor explorer 10 açmıyor fakat 8 açıyormuş denemedim ama

java problemini ben java 7 yi kaldırıp 6 yükledim halloldu. farklı yöntemlerde vardır ben böyle sorunu ortan kaldırdım

" Belge Görüntüle " veya " Belge Yükle" vs. gibi hiç bir buton aktif görünmüyor java ile ilgili midir acaba sorunum? Örneğin e-devlet sistemine e-imza ile kolayca imzalayıp giriş yapabiliyorum. Yandex browser da olmadı malesef :uzgnm:

@pnrdkmlk
siz elektronik imzamı kullanıyorsunuz javayı silip tekrar yüklemeyi deneyin fakat 32 bit yüklemelisiniz e devlete bende girebiliyordum bizim sayfadan kaynaklı bir sıkıntı var