Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaçak mazot imhası

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında nevzat lütfü gündüz tarafından paylaşıldı.

 1. Değerli arkadaşlarım.Bulunduğum ilçede emniyet ekipleri kaçak mazot yakalamışlar ve bunu imha etmek istiyorlar.Belediyemizden çevre mühendisi görevlendirilmesi için yazı geldi.Peki mazotu nasıl imha etmek gerekir?Konuyla alakalı bildiğiniz bi mevzuat var mı?
   
 2. Nuri Ünal

  Nuri Ünal CMNet Üyesi

  Çok saçma değilmi uyuşturucumu bu imha ediyorlar ah güzel ülkem :)
   
 3. İrem Bengisu Erol

  İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

  Ben de son tüketim tarihi geçmiş gıdalar, kimyasallar nasıl imha ediliyor merak ediyorum. Açıkcası internette bir çevre mühendisi gözünden yanıt bulamadığım için, bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
   
 4. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  alternatif atık yakan tesisler ya da çimento tesisleri ile görüştünüz mü belki yönlendirme yapabilirler,,
   
  cevreci_gokhan bunu beğendi.
 5. arkadaşlar bi sonuca vardım. kaçak mazot izaydaş'a teslim edilecek.izaydaş bu bertarafı yapıyormuş.aklınızda bulunsun.
   
 6. İrem Bengisu Erol

  İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

  Bilgilendirme için teşekkürler
   
 7. İbrahim Uysal

  İbrahim Uysal CMNet Üyesi

  mazotu 13 07 01 koduya bir çok firma alır hemde koşa koşa.
   
 8. Keziban Gümüş

  Keziban Gümüş CMNet Üyesi

  Ketçap, salça üretim tesisi son kullanım tarihi geçmiş ürünleri tesisinde bulunan arıtma işlemine tabi tutmaktaydı.boşa çıkan bu gıdalaın ambalajlarını ise presleme yaparak (tekrar kullanımının dolum yapılmasının önüne geçmek için) geri kazanım tesislerine iletimi sağlanıyordu.
   
 9. Ersin Karagöz

  Ersin Karagöz CMNet Üyesi

  Son kullanım ömrü dolmuş gıda atıkları çoğunlukla gübre olarak değerlendiriliyor. Sakaryada bunun için hexagon adında bir firma var.
   
Kaçak mazot imhası konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Mazot Taşınması Depolanması Hakkında?

  Arkadaşlar mazotun ve benzinin nasıl taşınacağı ve depolama şartları hakkında elinde döküman, talimat yada prosedür olan var ise yardımcı olursa memnun olurum... Ayrıca var ise mazot ve benzinin tehlikeleri..
 2. mazot tankları depolama standartları

  Bir tesisimizde mazot depolama tankı var. Ancak standartlara uygun mu değil mi emin olamadım. Standartları nelerdir, biraz araştırdım ama "akarkayıt istasyonları emniyet kuralları tebliği"nde bişeyler yazıyor, onu uygulayabilirmiyiz, yoksa bu sadece akaryakıt istasyonları için mi geçerli.
 3. arşiv yönetmeliğine göre imhası olacak atıklar

  İmha yöntemiyle bertarafı yapılacak olan atıklarda nasıl bir prosedür izlenir ?Bilen arkadaşlar nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini yazabilirler mi
 4. Yer altı akaryakıt(mazot) tankı standartları

  arkadaşlar yer altında 40 tonluk mazot tankı oluşturulması için hangi standartlar isteniyor, tankın hangi özellikte olması lazım bu konular ile ilgili çalışan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilrseler çok sevinirim yardımcı olan herkese teşekkür ederim, Saygılarımla
 5. Mazot tankı

  Arkadaşlar bünyesinde mazot tankı olan bir tesis için ne tür çevresel önlemler alınması gerekir?