Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaçak mazot imhası

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında nevzat lütfü gündüz tarafından paylaşıldı.

1. Değerli arkadaşlarım.Bulunduğum ilçede emniyet ekipleri kaçak mazot yakalamışlar ve bunu imha etmek istiyorlar.Belediyemizden çevre mühendisi görevlendirilmesi için yazı geldi.Peki mazotu nasıl imha etmek gerekir?Konuyla alakalı bildiğiniz bi mevzuat var mı?

2. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Çok saçma değilmi uyuşturucumu bu imha ediyorlar ah güzel ülkem :)

3. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

Ben de son tüketim tarihi geçmiş gıdalar, kimyasallar nasıl imha ediliyor merak ediyorum. Açıkcası internette bir çevre mühendisi gözünden yanıt bulamadığım için, bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

4. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

alternatif atık yakan tesisler ya da çimento tesisleri ile görüştünüz mü belki yönlendirme yapabilirler,,

cevreci_gokhan bunu beğendi.
  5. arkadaşlar bi sonuca vardım. kaçak mazot izaydaş'a teslim edilecek.izaydaş bu bertarafı yapıyormuş.aklınızda bulunsun.

6. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

Bilgilendirme için teşekkürler

7. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

mazotu 13 07 01 koduya bir çok firma alır hemde koşa koşa.

8. Keziban Gümüş

Keziban Gümüş CMNet Üyesi

Ketçap, salça üretim tesisi son kullanım tarihi geçmiş ürünleri tesisinde bulunan arıtma işlemine tabi tutmaktaydı.boşa çıkan bu gıdalaın ambalajlarını ise presleme yaparak (tekrar kullanımının dolum yapılmasının önüne geçmek için) geri kazanım tesislerine iletimi sağlanıyordu.

9. Ersin Karagöz

Ersin Karagöz CMNet Üyesi

Son kullanım ömrü dolmuş gıda atıkları çoğunlukla gübre olarak değerlendiriliyor. Sakaryada bunun için hexagon adında bir firma var.

Kaçak mazot imhası konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mazot Taşınması Depolanması Hakkında?

Arkadaşlar mazotun ve benzinin nasıl taşınacağı ve depolama şartları hakkında elinde döküman, talimat yada prosedür olan var ise yardımcı olursa memnun olurum... Ayrıca var ise mazot ve benzinin tehlikeleri..
  2. mazot tankları depolama standartları

Bir tesisimizde mazot depolama tankı var. Ancak standartlara uygun mu değil mi emin olamadım. Standartları nelerdir, biraz araştırdım ama "akarkayıt istasyonları emniyet kuralları tebliği"nde bişeyler yazıyor, onu uygulayabilirmiyiz, yoksa bu sadece akaryakıt istasyonları için mi geçerli.
  3. arşiv yönetmeliğine göre imhası olacak atıklar

İmha yöntemiyle bertarafı yapılacak olan atıklarda nasıl bir prosedür izlenir ?Bilen arkadaşlar nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini yazabilirler mi
  4. Yer altı akaryakıt(mazot) tankı standartları

arkadaşlar yer altında 40 tonluk mazot tankı oluşturulması için hangi standartlar isteniyor, tankın hangi özellikte olması lazım bu konular ile ilgili çalışan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilrseler çok sevinirim yardımcı olan herkese teşekkür ederim, Saygılarımla
  5. Mazot tankı

Arkadaşlar bünyesinde mazot tankı olan bir tesis için ne tür çevresel önlemler alınması gerekir?