• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kağıt endüstrisi

Murat Çelebi

Yönetim Sistemleri Grup Lideri/ Eğitim Org.
Yönetim Grubu
Yönetim Sistemleri Grubu
Firma
x
İyi günler , Kağıt Endüstrisi arıtma çamurlarının yeniden kullanımıyla ilgili yardımcı olabilecek veya kaynak önerebilecek olan var mıdır? Örneğin katkı maddesi olarak toprak iyileştirme olarak veya çit yapımında gibi

@mcelebi @EmrahCevre
Merhabalar;
Kağıt endüstrisi arıtmasında çalışıyorum, konu ile alakalı bikaç projemiz olmuştu fakat alternatiflerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.
İyi çalışmalar

@mcelebi şuan bir yakma tesisine gönderiyoruz.
Fakat arıtmadan çıkan çamurlarının küçük bir miktarı biyolojik çamur, diğer kısmı ön çökeltimden çektiğimiz kağıt elyafı içerikli çamurlar.

Merhaba,
Oluklu Mukavva sektöründe çalışmaya başladım. Çevre izni almak için il müdürlüğünden görüş istedik. Tesiste 2 adet Oluklu mukavva hattı ve 7 adet konfeksiyon makinesi mevcut.İzin için gelen mühendisler konfeksiyon makinelerimizden emisyon çıkışı olmamasına ve su bazlı boya kullanmamıza rağmen çekiş için baca konulmasının gerekli olduğunu söylediler.Buna benzer problemle karşılaşan meslektaşlarım var mıdır?Fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum?

Eğer ofset baskı kısmınız var ise boya içerikli maddeler kullanıyorsanız baca çıkışının veya baca çıkışlarının olması lazım diye biliyorum

@mcelebi
Cevabınız için teşekkür ederim @mcelebi fakat ofset baskımız yok, onun yerine şekil verilmiş mukavva üzerine Flekso baskı uyguluyoruz.Kullandığımız baskı mürekkebinin içeriğindeyse tehlikesiz ve su bazlı olduğu yazıyor.

seda hanım , benim danışmanlığını yapmakta olduğum oluklu mukavva, levha, kutu koli üretim tesisim ÇİLY de ek2 10.8 de değerlendiriliyor. oluklu makinalarının üzerindeki, boya hazırlama ve kırpıntı odasındaki emisyon kaynakları hava emisyona tabi olmadı. oluklu mukavva ve kutu üretimi ÇİLY kapsamında değil.(hurda kağıttan ve ya hazır selülozdan mukavva ürün yapmıyor iseniz tabiii )

Sizinki kimyasal çikisi degil ama hanfendininde dedigi gibi toz cikisi olacagindan istenmistir. Yonetmelikdeki ekleri bi incelemeniz kesinlik getirecektir