Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kağıt proses atıkları

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında c.s.gül tarafından paylaşıldı.

 1. c.s.gül

  c.s.gül CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar bir konuda sizlerinde fikirlerini almak istemiştim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Kağıt geri dönüşüm tesisinde üretim sırasında oluşan proses atıklarını(atık kağıtlar üzerindeki plastik kaplamar,bantlar,ayrıştırılamayan poşetler ve diğer atıklar,%90 yakını plastik atık)en ekonomik şekilde nasıl bertaraf edebilirim.Proses atığı olduğu için ıslak ve aylık ortalama 250 ton civarı çıkmakta.Çöp depo sahası biraz maliyetli oluyor.
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  yakmayı deneme gibi bir imkan var mı?
  uygun bir sistem ile kağıt-plastik atıklar kurutulup bir sonraki adımda yakılabilir. içeriğindeki sudan arındırılırsa kolayca yanan, kül bırakmayan, emisyonu düşük, kesikli çalıştırılmaya müsait bir sistem olabilir gibi geliyor bana.
  hava kirliliği kimyasındaki bilgilerimden hareketle internetten ulaşılabilecek kaynaklara baktığım kadarıyla 1 litre suyu 0.11 litre fuel oil ile buharlaştırabiliyoruz. tabii su içeren yakıtlar için kalorifik değer hesaplamalarındaki mantıkla. ardından kalan ise susuzlaşan kağıt plastik, bu çıktı sistemin kendi besleme yakıtı da olacağından fuel oil miktarı işletme ile düşecektir.
   
 3. c.s.gül

  c.s.gül CMNet Üyesi

  Eyüp Bey kendi fabrikamız bünyesinde yakma imkanımız yok fakat nem miktarını azaltarak çimento fabrikasında yakma işlemi gerçekleştireceğiz artık.İlginize teşekkürler.
   
Kağıt proses atıkları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Türkiye 'de Kağıt Sektörü için Çevre Standartları ve Atık Kağıt Geri Kazanımı

  Bu çalışmada, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne uyumu sürecinde kağıt sektörü için getirilen çevre standartları ve atık kağıt geri kazanımı incelenmiştir. Bu amaçla çalışma sunulurken öncelikle AB’ye aday olan ülkemizdeki kağıt sektörü detaylı olarak araştırılmış, AB ile karşılaştırılmış ve kağıt sektörünü ilgilendiren Avrupa Birliği çevre direktifleri incelenerek Türkiye’deki son durum ortaya...
 2. Lpg pazar ve proses araştırması

  LPG PAZAR VE PROSES ARAŞTIRMASI SUNUMU (60 slayt) http://www.upload.gen.tr/d.php/s5/7bzfhffq/LPG.rar.html
 3. İş Akım ve Proses Özeti

  Merhabalar , elinde herhangi bir fabrikanın bakanlığın belirttiği taslağa göre olan İŞ AKIM ve PROSES özeti bulunan meslektaşım varsa bir örnek yollayabilirse sevinirim.Yardımcı olabilecek meslektaşlarıma şimdiden çok teşekkür ederim. ( NOT: Fabrika ismini adresini vb. özel bilgileri silerek yollamanızda bir sakınca yoktur ). Uyarı : ( Etiklikten bilmemneden bahsedecek biri olursa sakın...
 4. Proses Bacası

  Tekstil firması konfeksiyon bölümüne ait ütü bölümü havalandırma bacası ve leke çıkarma bölümü havalandırma bacası proses bacası olarak mı değerlendirilir?
 5. Proses suyu arıtımı

  Arkadaşlar Merhaba, demir dışı metal üretiminden kaynaklı oluşan proses suyunun kimyasal olarak arıtımını yaptıktan sonra, bu su toz oluşumunu engellemek için sulamada kullanmak istenirse hangi parametrelere göre desarj etmemiz gerekir? İçme ve kullanma suyu standartlarına mı indirmek gerekir? Yoksa SKKY Tablo 7.1!deki parametreleri sağlamak yeterli midir?Yardımcı olursanız sevinirim...