Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kalite Yönetim Sisteminin İşletmeye Faydaları:

Konu, 'Kalite Yönetim Sistemi (ISO9001)' kısmında Caner İldeş tarafından paylaşıldı.

1. Caner İldeş

Caner İldeş CMNet Üyesi

Kalite Yönetim Sisteminin İşletmeye Faydaları:
    a. Ulusal ve uluslararası düzeyde kabul edilebilirlik, saygınlık.
    b. Zaman ve maliyetin doğru ve etkili kullanılması.
    Örneğin: işletmeye maliyeti 3000 TL olan bir yöneticinin herhangi bir konuda hazırlaması gereken bir form için zaman harcaması (abartmıyorum şu an bile kendi formunu kalem cetvel kullanarak elle oluşturan departman müdürleri mevcut.) bu boşa harcanan zaman bilgisayarla arası pek iyi olmayan biri için en az 20 dk. Bu zamanın işletmeye maaliyeti en az 5 TL dir.
    c. Rekabet gücünü arttırır.
    d. İzlenebilirlik kayıtlarının (misafirin başvuru yapmasından hizmet almasına, memnuniyet derecesinin ölçülmesinden, müşteri geri beslemesine kadar) tutulmasını sistematik hale getirir.

Caner İLDEŞ
    canerildes@canerildes.com
    canerildes@gmail.com

Kalite Yönetim Sisteminin İşletmeye Faydaları: konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ts En Iso 14000 Çevre Yönetim Sisteminin Maddeleri

Iso 14001 Çevre Yönetim sistemleriyle ilgili kısa bilgi ve maddeleri özet halinde ilşikteki dosyadadır. Umarım işinize yarar.. İYİ ÇALIŞMALAR
  2. Iso 9001 kalİte yÖnetİm sİstemİ hakkinda

Merhaba, Çalışmış olduğum firmaya ait olan akaryakıt istasyonları ve dinlenme tesisleri için ISO 9001 belgesi almak istiyoruz.ISO 9001 Belgesi alan arkadaşlar hangi çalışmaları yaptılar?Bu belgeyi alabilmek için ne yapmamız gerekiyor,bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler,iyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla,
  3. Bir İşletmeye Kalite Yönetim Sisteminin Kurulmasının Temel Aşamaları:

Bir İşletmeye Kalite Yönetim Sisteminin Kurulmasının Temel Aşamaları: 1. İşletme bünyesinde görevlendirilmek üzere kalite yönetim temsilcisi istihdamı yapılır, 2. Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili standardların temini yapılır, 3. İşletmenin kalite politikası ve kalite hedefleri belirlenir ve tüm personel tarafından benimsemesi sağlanır, 4. Tüm personele Kalite Yönetim Temsilcisi (veya...