Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kambur balinalara ne oluyor?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Eki Görüntüle 11689
    Folha de Sao Paulo gazetesinin haberine göre, Brezilya'da ocaktan kasım sonuna dek en büyüğü yaklaşık 14 metre boyunda ve ortalama 25 ton ağırlığında olan 96 kambur balinanın kıyıya ölü veya canlı vurduğunu belirten bilimadamları, bu olayın nedenini bilmediklerini kaydetti. Bu rakamın en yüksek sayının yaşandığı 2007 yılına oranla yüzde 123 daha fazla olduğunu bildiren Brezilyalı araştırmacılar, ülke kıyılarında birçok balina türünün yaşadığını, ancak sadece kambur balinaların karaya vurduğunu söyledi.

Kambur balinalara ne oluyor? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ne oluyor bize !

Bugün BURADA okuduğum haber karşısında ne yapacağımı bilemedim, şaşırdım kaldım. Yazılana göre "gençler Recep Tayyip Erdoğanı Mustafa Kâmal Atatürk 'ten daha çok beğeniyorlarmış." Evet ülkeye öncülük eden aydınlar, siyasetçiler, sanatçılar beğenilir ama ülkenin kurucusundan, hayatımıza vazgeçilmez meziyetler katan kişiden daha mı çok? Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bütün değişkenlere...
  2. Yunuslar neden ölüyor?

[SIZE=16px]ki yıl önce Meksika Körfezi'nde meydana gelen petrol sızıntısı, bugün yunusların ölümüne mi neden oluyor? [SIZE=16px][FONT=inherit][FONT=inherit][FONT=inherit][FONT=inherit][COLOR=#336699][FONT=inherit] [FONT=inherit] [SIZE=16px][FONT=inherit] [FONT=inherit] [FONT=inherit][FONT=inherit][FONT=Verdana][FONT=inherit]Güncelleme: [FONT=inherit]12:44 TSİ [FONT=inherit]24 Temmuz. 2012...
  3. Msn tarih oluyor

http://teknoloji.milliyet.com.tr/msn-tarih-oluyor/bilisim/haberdetay/19.12.2012/1643866/default.htm MSN Tarih Oluyor Bilgisayar üzerinde sohbet denilince bir zamanlar tartışmasız olarak en popüler yazılım olan "Msn Messenger" 2013 yılının ilk çeyreğinde bizlere veda edecek. Birkaç yıl öncesinde Windows Live Messenger olarak isim değiştiren Msn Messenger, Windows işletim...
  4. Televizyonlarda neler oluyor!

Arkadaşlar neler olduğunu nasıl olduğunu bilmiyorum. Sizlerde biliyorsunuz ki tvlerde garip garip yarışma programları her zamankinden daha fazla baş göstermeye başladı. Merak ettiğim bu programlara katılan insanlar gerçekten normal hayattan mı alınma? Bunu düşünmemin sebebini sizlerde tahmin edebilirsiniz. Öyle insanlar öyle davranışlar öyle sözler duyuyoruzki nasıl olurda bunu söyleyebilirler...
  5. Arıtma çamurlarına ne oluyor?

Merhabalar, Bu başlık altında incelemeye çalıştığım arıtma çamuru, Gerek en fazla 100 m3/gün kapasite ile çalışan arıtma tesislerinden kaynaklanan arıtma sistemlerinde oluşan arıta çamurlarıdır. yukarıda belirttiğim arıtma sistemlerinde oluşan arıtma çamurları ya analiz yaptıracaksın düzenli depolamaya göndereceksin. yada atık yönetim firmaları ile bu işi çözeceksin. Sorum Şu: bu arıtma...