• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kamera kayıtlarının bir yıl saklanması

webertt

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
uzay bilimleri
Merhabalar,
İl çevre kütle-denge kontrolleri ile ilgili il genelinde denetime çıkmaya başlamış.
Kocaeli bulunan tehlikeli-tehlikesiz atık geri dönüşüm ayrıştırma yapan tesisimizde il çevre kamera kayıtlarının 1 yıl süreyle saklanması hususunda firma sahibini bilgilendirmiş. Daha önceden bu sürenin 3 ay olduğunu bu sürenin uzatıldığını belirtmiş. Hadi kamera kayıtlarını 2 ay 3 ay anlarımda 1 yıl saklanması büyük maliyetler gerektiriyor. Ben yönetmeliklerde ya da duyurularda kayıtların saklanması üzerine böyle bir ibare bulamadım.
Bilgisi olan var mıdır?

Yaptığım bir küçük araştırmaya göre sanırım güvenlik ile ilgili olarak tesislerde güvenlik kamerası bulunması ve kayıtların 1 yıl süre ile saklanması gerekecekmiş sanırım. Danışmanlık ve diğer mesleki gruplarda evrak saklama süresi gibi güvenlik amacıyla bu bilgilerinde saklanması gerekiyormuş sanırım. Kütle-Denge konusuyla ilişkisine gelirsek anladığım kadarıyla giren çıkanları kamera kaydı ile takip ve tutarsızlıklara karşı mal kaçırma gibi olaylar nedeniyle sanırım kamera kayıtları incelenecek :/

ya lisanssız olanlar ne olacak ? lisanslıların kamera kayıtları ile uğraşacaklarına merdiven altı firmalara gitsinler !!!

@Tarık Can

Asıl amacında bunları ortadan kaldırmak olduğunu tahmin ediyorum ne kadar etkili olur orası aynı bir soru...

ama denetimlere lisanslıl kayıtlı firmalara gidiyorlar :D

:D:D:D Haklısınız tabi Tarık Bey göz korkutmak mı göz boyamak mı orası tartışılır :) bununla ilgili olarak bakanlığa nedenlerini sormak ve aslında merdiven altı yerleri gözden geçirmek en iyi karar olacaktır. Sonrasında lisanslı yerlere gidecek olan malzemeler ile daha iyi denetim sağlanır ve giren çıkan dengesi daha iyi takip edilebilir. Şu an yönetmeliklerdeki açıklar ve takipsizlik sonucu bildirim yapmayan dolayısıyla eksik veya fazla stokları bulunan firma sayısı fazla... Tabii firmalar dolayısıyla 5 lira verip lisanslı yerle çalışmak yerine 3 liraya merdiven altı yerleri tercih ediyor...

@Gürkan Güslü
il müdürlüklerine şifaen sormuştum. dertsiz tasasız firmalara denetime gitmek istiyorlar. diğerlerine gittiler mi amca yeğen abi kardeş dayı vs. olduğunda ceza kesemiyorlar :D