• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kamulaştirma davalarinda bilirkişiliği eğitimi

efeakcelik

Kayıtlı Kullanıcı
Eğitimin Adı

KAMULAŞTIRMA DAVALARINDA BİLİRKİŞİLİĞİ

EĞİTİMİ

Eğitimin Verileceği Tarih

21-22 Ekim Cuma - Cumartesi

Eğitim Saati: 10.00-17.00

Eğitimin Verileceği Yer

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

Eğitim Salonu

İstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 K:2 D:2 Tünel Beyoğlu

Katılımcı Sayısı

25 Kişi

Eğitmen Bilgileri

Huriye SAVAT Mimar

Eğitimin Kapsamı

Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik" 24.11.2006 tarih ve 26356 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

İlgili Yönetmelik gereği hazırlanan "TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esaslar" da TMMOB Yönetim Kurulu‘nun 10 Şubat 2007 tarih ve 239 kararı ile yürürlüğe girmiştir.

Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esasları gereği Odamız, 2008 yılı bilirkişi listelerini, sadece belge verdiği meslek mensuplarından oluşturmak zorundadır.

İlgili mevzuat çerçevesinde bilirkişilik yetki belgesi verilmesi sürecine ilişkin olarak zorunlu eğitim ve belgelendirme çalışmaları Odamızca devam etmektedir.

Bu kapsamda Odamız Kamulaştırma Bilirkişi Eğitimleri‘ne ilişkin program ve koşullar aşağıda yer almakta olup, başvuru için üyelerimizin ilgili birim ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Eğitim Programı

TMMOB ve Oda Mevzuatı ve Bilirkişilik İlkeleri

Hukuksal Çerçeve

İlgili Mevzuat

Çevre Mevzuatı

Taşınmaz Değerlemesi ve Esasları

Bilirkişi Raporlarının Hazırlanması

Kamulaştırmanın Sosyal ve Ekonomik Etkileri

Sınav

Gerekli Ön Koşul

Oda üyeliği ve aidat borcu bulunmama şartı aranmaktadır.

Eğitim Ücreti

ÇMO Üyeleri: 280 TL

Eğitim ödemesini eğitim günü makbuz karşılığı elden ödeyebilirsiniz veya Türkiye İş Bankası - Beşiktaş Şubesi 1008 2622162 TR120006400000110082622162 hesaba yatırabilirsiniz.

Eğitim Ücretine Dâhil olanlar:

Katılım Belgesi

Eğitim Notları

Ön Kayıt Bilgileri

23 Eylül - 20 Ekim 2016

Ön kayıtlarınızı egitimist@cmo.org.tr adresine ad, soyadı, iletişim bilgilerinizi, oda üyesiyseniz oda sicil numaranızı ve eğitimin adını belirterek yapabilirsiniz. (başvuru e-postalarına onaylama mesajları gönderilecektir.)

Eğitim ile ilgili sorularınız için iletişim bilgileri

Ad Soyadı: Tarkan KILIC

Tel: 0212 245 89 15 / 16 0530 641 68 73

E-posta: egitimist@cmo.org.tr

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .