Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamulaştırma davalarında bilirkişilik

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ekin onur biçer tarafından paylaşıldı.

1. ekin onur biçer

ekin onur biçer CMNet Üyesi

Arkadaşlar
    Kamulaştırma davalarında bilirkişilik hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

2. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

bir kac kez bilir kişi raporu hazırlamıstım ama ne ile ilgili sorularınız?

3. ekin onur biçer

hocam aslında benim sorum bu konunun genelini öğrenmeye yönelik
    ne tür davalarda karşımıza çıkıyo ?
    bunun eğitimi var biliyosunuz oda tarafından verilen onu almam bu işi yapmamda gerekli mi ?

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Kamulaştırma davalarına bilirkişi olmak için öncelikle egitime katılıp sertifika almanız gerekmektedir.cmo egitim veriyordu.

5. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

ben egitim felan almadan 3 tane bilir kişi raporu hazırladım suan davalar devam etmekte ama benimkisi idari para cezasına itiraz davası :D ondan sanırm egitim sartı istemediler.

6. ekin onur biçer

anladım kardeşş teşekkür edrim piyasası nasıl bu işin ? :D

7. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

kamulaştırma için sertifika şart arkadaşlar.sertifikası olmadan kimse bilirkişilik yapamaz kamulaştırma davalarında.

Kamulaştırma davalarında bilirkişilik konusuna benzer içeriklerimiz
  1. "KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ EĞİTİMİ" 23-24 Ekim 2009

SAYIN LİSTE ÜYELERİ, Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esasları gereği Odamız, 2010 yılı bilirkişi listelerini, sadece belge verdiği meslek...
  2. bilirkişilik hk.

http://www.cevremuhendisleri.net/f114/cevre-muhendisi-bilir-kisilik-5505/#post15502 bu adreste arkadaşım birşey sormuş konu sapmasın diye başka bir başlık altında bir arkadaşımın başından geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. arıtma tesisinden ceza alan ve bu yüzden haklarında çevreyi kirletmek suçundan kamu davası açılan bir firmaya bilirkişi olarak 1 makine mühendisi ve 1...
  3. Mahkemelere bilirkişilik yapmak

Arkadaşlar aramızda daha önce mahkemelere bilirkişilik yapmış olanımız var mı? tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. ayrıca yeni bir istihtam alanı diyebilir miyiz? teşekkürler :)
  4. kamulaştırma bilirkişi eğitimi

Odaların açtığı kamulaştırma davalarında bilirkişilik eğitimleri hakkında bilgisi olan ya da eğitimi aldıktan sonra ne yapılması gerektiği hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.
  5. Kamulaştırma bilirkişiliği

Arkadaşlar odanın yapmış olduğu kamulaştırma bilirkişiliği eğitim notları elinde olan var mı?