Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kanal İstanbul'dan sonra kanal Bakırköy

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Mehmet Ali Ece tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmet Ali Ece

  Mehmet Ali Ece CMNet Üyesi

  Eki Görüntüle 2099

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çılgın projesi 'Kanal İstanbul'un ardından bir çılgın proje de Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’den geldi. Erzen, Ayamama Deresi'ni kanal haline getirip tekne ulaşımına açmak için bir proje hazırladı ve Başkan Kadir Topbaş'a iletti. Projenin öncelikli amacı, bölge trafiğini, özellikle de havaalanı trafiğini rahatlatmak. İşte Ateş Ünal Erzen’in hayata geçirilmesini istediği Kanal Bakırköy projesinin detayları..

  *Ayamama Deresi genişletilecek, denizden su basılarak kanal haline getirilecek.
  *Tekne ulaşımına açılacak dereden ilk aşamada Yeşilköy Dünya Ticaret Merkezi’ne yolcu taşınacak. Böylece Uluslararası fuarların düzenlendiği Dünya Ticaret Merkezi’nin yarattığı trafik yoğunluğu azaltılacak.
  *İkinci aşama ise kanaldan Atatürk Havalimanı'nı ulaşım. Havaalanına yakın bir noktaya teknelerin yanaşabileceği küçük bir liman yapılacak. Anadolu Yakası'ndan da havaalanına direkt tekne seferleri konulacak. Anadolu Yakası'ndan tekneye binen yolcu, kesintisiz bir şekilde kısa sürede havaalanına ulaşmış olacak. Böylece hem havaalanının yoğun trafiği nefes almış olacak hem de turizm potansiyeli yaratılacak.

  2004'te Hazırladı
  Ayamama'yı kanal haline getirecek projeyi 2004 yılında hazırladığını ve Başkan Kadir Topbaş'a ilettiğini söyleyen Ateş Ünal Erzen, "Fantastik bir proje değil. Hayata geçirilebilir. Kolaylıkla krediler alınabilir. Uygulandığı takdirde İstanbul için büyük bir değer olur" diyor.

  Kaynak: Gazete HaberTürk
   
Kanal İstanbul'dan sonra kanal Bakırköy konusuna benzer içeriklerimiz
 1. NetPRO - Profesyonel Yol/Kanal/Baraj Tasarım Uygulaması

  NETPRO 6.0, Profesyonel Yol/Kanal/Baraj Tasarım Uygulaması Tanım Arazi çalışmaları, karayolları, otoyollar, orman yolları, kent geçişleri, demiryolları, havaalanları, limanlar, barajlar, kaplama ve yol yenilenmesi, tüneller ve alt geçitler, açık madencilik, yerleşim alanları planlaması ve hafriyat gibi tüm hacim projelerinin hazırlanmasını kolaylaştıran modüldür. TCK...
 2. Çılgın proje = kanal İstanbul

  [COLOR="purple"]Medyada geniş yer alan ve tartışmalara yol açan, *kimilerine göre boğazın can simidi olacak, gemi trafiği artık kalkacak *kimilerine göre seçim propagandası olarak kısa süre kullanılıp atılacak *kimilerine göre dahice bir proje olacak çocuklarımıza kalacak *kimilerine göre rant kapısı açılacak yağma başlayacak *kimilerine göre Çatalca taraflarında oturanların...
 3. Iski atıksu kanal bağlantı yazısı

  Arkadaşlar elinizde iski den alınmış olan kanal bağlantı yazısı örneği var mı?
 4. Dkkr ve kanal bağlantı izni

  DKKR ile Kanal Bağlantı İzni arasındaki fark nedir?
 5. Izgara tasarımı ve kanal yükseliği

  merhaba arkadaşlar , ızgara tasarımı ve konulacak olan dikdörtgen kesitli kanalın yükseliğini nasıl bulabiliriz elinde dosya olan varsa paylaşabilirmi?