Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kanalizasyon ve fosseptik çukur

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Rıdvan Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Rıdvan Kılınç

Rıdvan Kılınç CMNet Üyesi

Hayırlı Sabahlar... Bir tesiste hem kanalizasyona bağlantı hemde fosseptik çukur varsa bu ne anlama gelmektedir. Hangi sular fosseptikte biriktirilir.

2. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Kanalizasyon bağlantısı olmayan evsel atıksular fosseptikte biriktirilir. Sanırım bu fosseptiğin bulunduğu yer kanalizasyon bağlantısına uzak bir yerde ya da kot farkı var ki bu sorun pompalar ile ortadan kaldırılabilir. Bu da ekstra maliyet gerektirir. İlgili fosseptiğe gelen atıksu hattını kanalizasyona bağlamakta maliyetli olacaktır. Bu detaylar yeri görmeden söylediğim şeylerdir, yerine göre farklılık gösterebilir. Ama fosseptik çukurlarında sadece evsel atık sular biriktirilebilir: yani bina içi lavabo , mutfak, temizlik vs suları. Endüstriyel atıksular fosseptiğe boşaltılamaz.

Pınar Pelit Demir ve Yücel Berber bunu beğendi.
Kanalizasyon ve fosseptik çukur konusuna benzer içeriklerimiz
  1. kanalizasyon işleri

Kanalizasyon İşlerinin Planlaması ve Projelerinin hazırlanmasına Ait Talimatnameye nerden ulaşabilirim arkadaşlar bu konuda yardım
  2. Kanalizasyon projesi

arkadaşlar bu proje oldukça detaylı. planların neredeyse tamamı jpeg olarak kaydedildi ancak bire bir ölçekle bu sebeple basit grafik programları (örneğin windows un kendi resim göstericisi) açmayabilir biraz daha kaliteli programlar indirmeniz gerekiyor yada paintle açmayı deneyin. proje içeriği: 1. arıtma tesisi ön fizibilite raporu 2.pissu şebeke hesap tablosu 3.genel durum planı 1/25000...
  3. Kanalizasyon sistemleri projelendirilmesi

SINAV SORULARI NASIL BULABİLİRİM ?
  4. Kanalizasyon boruları yapımı

Merhabalar arkdaşlar ben çevre mühendisligi 3. sınıf ögrenciyim bir kanalizasyon borusu tasarlamak istiyorum böyle farklı bir şey yapmak istiyorum bu olur mu olmaz mı onu da bilmıyorum sadece kağıt üzerinde denemek istiyorum ama ben bunu yaparken nasıl yapacağım bilmiyorum nelerini hesaplamam gerek maddesi kulanmak için nelere dikkat etmem gerek ya da varsa başka ayrıntıları nelerdir...
  5. Kanalizasyon yapıları ve projeleri

Merhaba arkadaslar, kanalizasyon yapıları ve projeleri ile ilgili ders notları ya da önereceğiniz kitap var mıdır?