Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kanalizasyondan gelen koku problemi

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında erva tarafından paylaşıldı.

1. erva

erva CMNet Üyesi

Merhaba; ben çevre mühendisliği öğrencisiyim.Oturduğum yerde sokaktaki kanalizasyon sisteminden geldiğini düşündüğüm bir koku problemi var.Belediyeyi aradığımda koku için yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. Bu kokunun giderilmesi belediyede görevli çevre mühendisinin sorumluluğumudur?Koku giderimi için neler yapılabilir?bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkürler..

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Öncelikle altyapının işletmesi belediyeye bağlı ise belediyede ilgili birimin sorumluluğundadır. Kokunun birkaç sebebi olabilir. Bozunma fazladır, boru eğimi ve hızları düşük olduğu için atık su hızlı bir şekilde gidemiyor ve koku problemi oluyor olabilir. Bacadan temiz su basılarak yıkama yapılabilir bu bir süre sizi rahatlatır. Yada baca kapakları altına konulan koku giderici filtreler var bunlardan temin edilerek yerleştirilebilir.

erva bunu beğendi.
  3. erva

erva CMNet Üyesi

Teşekkür ederim.Koku özellikle gece ve sabah erken saatlerde oluyor.Su kullanımının az olduğu saatlerde atıklar gidemediği için olabilir diye düşünmüştüm.

4. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

bu cevap karşısında siz tekrar bir adım atmıyorsanız suç sizindir:(( belediye görevini ihmal etmiş oluyor siz takinbini yapmamışsınız anladığım kadarıyla.tavsiye olarak belediyeye yazılı olacak başvuruyu yaparak kanalizasyon bakım-temizliğnin yapılmasını isteyin cevap gelmez/sorun çözülmezse mülki amire başvurunuz.

5. erva

erva CMNet Üyesi

3 kez telefonla şikayette bulundum.ilk ikisinde ilgileneceklerini söyleyerek oyaladılar ama sonuncusunda böyle söylediler.Biraz bilgi sahibi olup bizzat gidip konuşmayı düşünüyordum.Yazılı olarak başvurmak daha etkili olursa öyle yapıcam.Teşekkürler..

6. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Söz uçar yazı kalır demişler dilekçe ile başvurun.

Murat Akyüz bunu beğendi.
Kanalizasyondan gelen koku problemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çöpten gelen servet

Atıkların geri dönüşüm çalışmalarından 5 yılda 384 milyon TL gelir elde edildi. Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürü Lütfi Akça, Türkiye'nin atık yönetim stratejisinin en önemli ilkelerinden birisinin, ''atıkların geri kazanılması'' olduğunu söyledi. Başta Çevre Kanunu olmak üzere çevre mevzuatını oluşturan bütün hukuki düzenlemelerde atıkların tekrar kullanılmasının, materyal...
  2. Geri gelen mutluluklar

Yeni yıl hediyelerinizi seçerken bir de WWF Türkiye'nin ürünlerine bakın... Gazete kağıdı size bir kalem olarak geri gelse? Ya da bir derginin sayfaları ofisteki masanızda kalemlik olarak dursa? WWF-Türkiye’nin resmi alışveriş sitesi Panda Dükkan’dan alacağınız doğa dostu ürünlerle hem doğaya farklı bir gözle bakacak hem de WWF-Türkiye’nin doğa koruma çalışamarına katkıda bulunmuş...
  3. Tavukçuluk sektöründe koku problemi

Özellikle tavukçuluk vb. hayvancılık alanlarında, sektörden kaynaklanan koku problemi için ne önerirsiniz ? Ayrıca oluşan katı atıkların bertarafı için nasıl bir yol izlemeliyiz ? Selamlar...
  4. Koku problemi

arkadaslar gıda üretimi yapılan firmalarda koku önleyici tedbir almak için bildiğiniz aktif karbon filtreleri yapan firmalar var mı? ben netten araştırdım biraz ama hep atıksu için firmalar çıkıyo daha önce bu öalışmayı apan arkadaslar yardımcı olabilir mi acaba?