Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kanlı elmas

Konu, 'Sinema ve Tiyatro' kısmında erman tarafından paylaşıldı.

1. erman

erman CMNet Üyesi

Eki Görüntüle 1971

İMDB PUANI: 8.0/10
    Türü: Aksiyon, Dram, Gerilim, Macera ve Polisiye
    Vizyon Tarihi: 02 Şubat 2007 (Türkiye)
    Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Jennifer Connelly, Djimon Hounsou, Michael Sheen, Arnold Vosloo, James Purefoy, Jimi Mistry, Stephen Collins, David Harewood ve Anna Behlmer oynamıştır.
    Süre: 2 saat 23 dakika

FİLMİN KONUSU: 1990'larda Sierra Leone'de gelişmekte olan kaos ve iç savaşın fon oluşturduğu Kanlı Elmas Güney Afrikalı paralı asker Danny Archer ile Mendeli balıkçı Solomon Vandy'nin hikayesini anlatır. Her iki adam da Afrikalıdır ama geçmişleri ve şartları olabildiğince farklıdır.Ne var ki, hayatlarını değiştirebilecek pembe bir elması bulmak için çıktıkları serüvende yazgıları kesişir.

Fatih Özcan bunu beğendi.
  2. erman

erman CMNet Üyesi

Daha önce buraya resim yüklemediğim belli oluyor herhalde, resim biraz büyük olmuş :)

Özellikle konu itibariyle muhteşem bir film. 5 dalda oscar adayı gösterilmiş.
    İzledikten sonra gerçeklerle ne kadar örtüştüğünü görsel olarak ta hissedeceksiniz.
    Güney Afrika'da çekilen insanlık sancısı gözlerinizin önüne getirilmiş olacak.
    Çok etkili ve imdb puanı 8 olan bir film.

Mutlaka tavsiye ediyorum.

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

konu güzel, "pırlanta gibi film". ben de izleyip beğenenlere üstüne bir de "Darwin'in Kabusu"nu izlemelerini naçizane tavsiye ediyorum. konusu benzer, elmasın yerinde "nil levreği" var, bir de ekolojik felaket ve aids salgını var tabii:

479258.1020.A.jpg

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

bu fotoğraflar ufalmıyor
    küçük ve büyük seçeneği var orta seçeneği yok.

5. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

:) Onizleme yada fotoğraf gerçek boyutu oluyor. Buna bir çare araştırayım ben..

Kanlı elmas konusuna benzer içeriklerimiz
  1. 1993'ten bu yana en kanlı baskın! Çukurca'da 26 şehit..

Dün gece Çukurca'da 26 askerimizi şehit eden PKK'ya tek seferde verdiğimiz en ağır kayıp 1993'de gerçekleşmişti. 23 Mayıs 1993 günü PKK’ya Bingöl’de 33 askerin şehit olduğu saldırının üzerinden 13 yıl geçti. Geçtiğimiz günlere kadar 33 tezkereci askerin kurşuna dizilmesinde derin devlet yapılanmasının parmağı olduğu da tartışılmıştı. O tarihten bu zamana kadar çok sayıda askerimizi şehit...