• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kapasite artırım raporu hazırlama çok acil yardım arkadaşlar

F.Kansu

Kayıtlı Kullanıcı
Meraba arkadaşlar sorumlu müdürü oldugum tıbbı atık sterilizasyon tesisin kapasite artırımına gidileceği için benden kapasite artırma raporu istendi çevre orman bakanlıgından ve ben nasıl bir yol izliceğimi ve nasıl hazırlık yapacagımı bilemedim bana yardımcı olursanız sevinir :( hziran 17sine kadar zmanım var acil yardım edin lütfen

Cevap: Kapasİte artirim raporu hazirlama Çok acİl yardim arkadaŞlar

elimde kapasite artırımı ıle ılgılı dokuman var ama malesef tekstil sektörü ile alakalı
yardımcı olurmu bılmem ıstersenız yuklerım
( netten buldugum dökümandır)

Cevap: Kapasİte artirim raporu hazirlama Çok acİl yardim arkadaŞlar

ilginiz için teşekkürler örnek olrak yada fikir almam için iyi olur diye düşünüyorum teşkürler şimdiden

Cevap: Kapasite artırım raporu hazırlama çok acil yardım arkadaşlar

Kapasite raporunda ana amaç işletmenizde ne kadar makine var,makinelerin kapasitesine göre yılda ne kadar kimyasal,ne kadar ham madde kullanılıyor,bu işlemlere yardımcı olan malzemelere yıllık bazda ne kadar ihityaç var..Bu gibi sorular sorarak rapor hazırlanabilir.Ben tabii bildiğim sektör itibariyle örnek verdim.
Burada birşey sormak istiyorum;kapasite raporlarının bir formatı var mıdır?

Kapasite raporları bizler tarafından hazırlanmaz. TSO veya iş koluna göre meslek odaları tarafından da hazılanabilir.
Bu kapsamda genellikle Ticaret ve Sanayi Odası ücreti mukabilinde bu işi yapmakta dır. formatı mevcuttur.

Raporun düzenlenmesi Ticaret ve Sanayi Odası tarafından oluyor.Yalnız bu soruyu neden sordum;benim bildiğim kapasite raporu ile ridayın kapasite raporu farklı..Kapasite arttırım raporu diye farklı bir format mı var yoksa kapasite raporu dediğimiz rapor ile aynı mı?

En başta her zamanki sıkıntı var kapasite artırım rraporu diye bişi yok, kapasite artırmak isterseniz,
ptd yada çed hazırlarsınız, bide bu kapsamda tso dan kapasite raporunuzu güncellersiniz.
Soruların ayrıntılı olarak nerde nasıl niçin gibi sorularada cevap verecek şekilde sorulursa daha detaylı ve doğru cevaplanabilir, bo konuda haklısınız.

ilgilenen arkadaşlar için teşkkürederim burdaki kurumun amacı kapasitte artırımı raporu dediği sizlerin anlattıgı değilmiş arkdaşlar ced gerekliliği duyulmamış sadece ne için kapasitemizi artırmak istedigimizi anlatan bi rapormuş onuda ben yazadım hazırladım kullandıgımız cihazn ve gelecek cihazın teknik özelliklerini yzıdm bide gelen atık miktarları sonrada gerekli acıklama yaptım oldu bitti... uzun boylu ve ugraşlı bişe istememişler ... işte ben verdim bi rapor herkeze ilgisi için tekrar teşekkürler