Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kapasite artırım raporu hazırlama çok acil yardım arkadaşlar

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında F.Kansu tarafından paylaşıldı.

1. F.Kansu

F.Kansu CMNet Üyesi

Meraba arkadaşlar sorumlu müdürü oldugum tıbbı atık sterilizasyon tesisin kapasite artırımına gidileceği için benden kapasite artırma raporu istendi çevre orman bakanlıgından ve ben nasıl bir yol izliceğimi ve nasıl hazırlık yapacagımı bilemedim bana yardımcı olursanız sevinir :( hziran 17sine kadar zmanım var acil yardım edin lütfen

2. Riday

Riday CMNet Üyesi

Cevap: Kapasİte artirim raporu hazirlama Çok acİl yardim arkadaŞlar

elimde kapasite artırımı ıle ılgılı dokuman var ama malesef tekstil sektörü ile alakalı
    yardımcı olurmu bılmem ıstersenız yuklerım
    ( netten buldugum dökümandır)

3. F.Kansu

F.Kansu CMNet Üyesi

ilginiz için teşekkürler örnek olrak yada fikir almam için iyi olur diye düşünüyorum teşkürler şimdiden

4. Riday

Riday CMNet Üyesi

5. F.Kansu

F.Kansu CMNet Üyesi

teşekkürler ilginiz için

6. Riday

Riday CMNet Üyesi

rica ederim umarım ısınıza yarar

7. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Cevap: Kapasite artırım raporu hazırlama çok acil yardım arkadaşlar

Kapasite raporunda ana amaç işletmenizde ne kadar makine var,makinelerin kapasitesine göre yılda ne kadar kimyasal,ne kadar ham madde kullanılıyor,bu işlemlere yardımcı olan malzemelere yıllık bazda ne kadar ihityaç var..Bu gibi sorular sorarak rapor hazırlanabilir.Ben tabii bildiğim sektör itibariyle örnek verdim.
    Burada birşey sormak istiyorum;kapasite raporlarının bir formatı var mıdır?

8. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Kapasite raporları bizler tarafından hazırlanmaz. TSO veya iş koluna göre meslek odaları tarafından da hazılanabilir.
    Bu kapsamda genellikle Ticaret ve Sanayi Odası ücreti mukabilinde bu işi yapmakta dır. formatı mevcuttur.

9. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Raporun düzenlenmesi Ticaret ve Sanayi Odası tarafından oluyor.Yalnız bu soruyu neden sordum;benim bildiğim kapasite raporu ile ridayın kapasite raporu farklı..Kapasite arttırım raporu diye farklı bir format mı var yoksa kapasite raporu dediğimiz rapor ile aynı mı?

10. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

En başta her zamanki sıkıntı var kapasite artırım rraporu diye bişi yok, kapasite artırmak isterseniz,
    ptd yada çed hazırlarsınız, bide bu kapsamda tso dan kapasite raporunuzu güncellersiniz.
    Soruların ayrıntılı olarak nerde nasıl niçin gibi sorularada cevap verecek şekilde sorulursa daha detaylı ve doğru cevaplanabilir, bo konuda haklısınız.

11. F.Kansu

F.Kansu CMNet Üyesi

ilgilenen arkadaşlar için teşkkürederim burdaki kurumun amacı kapasitte artırımı raporu dediği sizlerin anlattıgı değilmiş arkdaşlar ced gerekliliği duyulmamış sadece ne için kapasitemizi artırmak istedigimizi anlatan bi rapormuş onuda ben yazadım hazırladım kullandıgımız cihazn ve gelecek cihazın teknik özelliklerini yzıdm bide gelen atık miktarları sonrada gerekli acıklama yaptım oldu bitti... uzun boylu ve ugraşlı bişe istememişler ... işte ben verdim bi rapor herkeze ilgisi için tekrar teşekkürler

Kapasite artırım raporu hazırlama çok acil yardım arkadaşlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kapasite Raporu

İyi günler, Kapasite raporunun hazırlanabilmesi için, öncelikle yapılması gereken aşamalar nelerdir arkadaşlar_? yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim. kolay gelsin iyi çalışmalar.
  2. 3. sınıf atık yağlar acil yardım arkadaşlar..

Merhabalar arkadaşlar, Ben talaşlı imalat yapan bir firmada 4 aydır çalısıyorum. Atık yağ analizi yaptırdık ve yağımız 3. sınıf cıktı. Kurşun, kadminyum, Klorür ve halojenler baya yuksek cıktı en yuksek 2000 ise mesela bızımki 35000 lerde cıktı. Sizce yağların tamamen değiştirilmesi gerekiyor mu bu yağı kullanmak çevre ve insan sağlığı acısından ne gibi etkilere sebep olur daha önce bu...
  3. Kapasite Raporu

Merhaba, Kapasite raporu ile ilgili iki sorum olacaktı.Yardımcı olabilirseniz sevinirim. 1- Tesis 2 sene önce hazırlattığı kapasite raporunda çalışma şeklini 8 saat olarak göstermiş ve o şekilde çalışıyormuş. Şu anda aynı sayıda personel ile 24 saat - 3 vardiya çalışıyor. Kapasitesinde herhangi bir değişim olması ve ya olmaması halinde kapasite raporunu yeniletmek gerekir mi? 24 çalışmak...
  4. Kapasite raporu

plastik geri dönüşüm lisansı alacağız. bunun için firmanın kapasite raporuna ihtiyacım var. daha önceden alınmamış. nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
  5. Acil yardım arkadaşlar

dostlar çalıştıgım firma debisi 2500 m3/g olan biyolojık arıtma tesisi kudu şimdi bu tesisi 1 yıl işletıp belediyeye devredecek. İşletme sorumlusu ben olacağım ancak şirket tesiste çalışacak eleman sayısını kabul etmıyoer şartnameyı uygulamayı düşünmüyor . şimdi sağolsun patron liste yap öteki arıtma tesisleri hangisi kaç tane çalıştırıyo diye liste yap bizde ona göre alalım eleman diyor....