• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kapasite raporu miktarı

Büşra Keyis

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Adana Geri Dönüşüm
Arkadaşlar merhaba; kapasite raporundaki artış miktarı sanayi odasından gelen yetkililer tarafından ölçüldü ve şimdiki miktarın neredeyse 3 katı gibi bir rakam çıktı ortaya. Fakat bunun yanında vardiya eklendi ve tatil günlerinde de çalışma yapılabilecek şekilde hersey ayarlandı. Sormak istediğim şey; rakam açısından sıkıntı olur mu? Kapasite raporunda miktar açısından bir üst sınır var mıdır?

@Büşra Keyis

Faaliyet nedir? ÇED'inize baktınız mı? ÇED'de ne kadar kapasiteden bahsedilmiş? Çevre İzni alınırken kapasite ne yazılmış? Bunlar oldukça önemli.

@Cem Yılmaz
Toplama ayırma yapılıyor. Ve çed muafiyet var.

@vahdet uluyol
Evet artış fazla olduğu için lisans yenilenecek. Ama emin olamadığımız şey miktardaki artış?

@Büşra Keyis
Merhaba, bir önceki kapasite ile bir sonraki kapasite miktarlarını karsilastir. Eger artış %30'u geçerse lisansı yenilemen gerekir. Ama bu miktarı asmiyorsa yenileme yapmana gerek yok.

@Olgaç Sürmelihindi
Merhaba Olgaç, miktar üçte birden fazla olduğu için lisans yenilenecek. Sorun şu ki artış miktar olarak çok fazla bir sıkıntı olur mu onu çözemedim?

Makinelerin verim sayısının yüzdesini ticaret odasından düşürtebilir, kapasiteyi azaltabilirsiniz. Ayrıca kapasite raporları herzaman tek vardiya üzerinden hesaplanır

@Olgaç Sürmelihindi
Bir önceki kapasite raporu tamam bende şunu bilmek isterim üstad eğer firma atıyorum izin alırken 2000 kapasite sonra raporu değişmiş 2300 olmuş sonra birdaha değiştirecek 2750 olacaksa bu durumda hangisi baz alınacak ki? çevre izini mi son kapasite raporu mu? Bu durumu pek anlayamadım açıkçası.

çevre izni aldığın kapasite raporu ile, en son aldığın kapasite raporunu karşılaştır. %30 u geçmesin

Çevre izni alınan kapasite raporuna sistemden ulaşabileceğimiz bir
@bhb

yer var mı ben firmanın geçmişini bilmiyorum çünkü.

@erkan ateş

izinlisans sistemine girdikten sonra "Başvurularım" kısmından firmanızı bulun. GFB başvurusunun numarasına tıkladığınızda dosya listesi açılacaktır. Orada Kapasite Raporu mevcut.

benimde çalıştığım tesis sadece tehlikesiz atık toplama ayırma yapıyor. tehlikesiz metal hurdaları yalnızca presleyip sevkiyat yapıyor. işletmede yalnızca bir adet pres makinesi var,kapasite raporu yok çıkattırmam gereklimidir bilgisi olan varmı? tesis çevre izninden kapsam dışı.

@ilkayy94
Pres makinesi olduğunda kapasite raporuna gerek yoktur. Ekte gönderdiğim dilekçeyi (firma hangi odaya bağlı ise oraya vereceksiniz, ticaret odası veya esnaf odası) verin, tesise gelip kontrol ederler. Kapasite raporu düzenlenemediğine dair yazı verirler. O yazı kapasite raporu yerine geçer

Ekli dosyalar

• Kap. Rap. düzenlenemez dilekçesi.docx
    13.9 KB · Görüntüleme: 25