Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaplıcalar için çevre izni

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Nefize Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Nefize Yıldız

Nefize Yıldız CMNet Üyesi

Kaplıca tesisileri için çevre izni alan var mı? Kaplıca sularını deşarj ediyorlar. Atıksu arıtma tesisinden kaynaklanan atıksularda var onlarında deşarjı söz konusu. ÇKAGİLY gereği 10.4 atıksu arıtmadan dolayı, kaplıcalardan hanig maddeye girer?
    Bilgiisi olan varmı?

2. Mehmet Zekai

Mehmet Zekai CMNet Üyesi

Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik... Ek 1... Madde: 10.1.1 ==>Jeotermal Sondaj... bahsettiğim madde kaplıcalar bu kapsamda değerlendirmek için yeterli olacaktır.

Kaplıcalar için çevre izni konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre izni başvurusu için adımlar ve gerekli belgeler

Çevre izni başvurusu için adımlar ve gerekli belgeler ÇEVRE İZİN BELGESİ adı altında yapılacak başvurularda birinci adım izin konusu ile ilgili Özel Belgenin temini olmalıdır. (örneğin; emisyon için İl müdürlüğü uygunluk yazısı) İkinci adımda ise Ortak Belgeler ve izin konusu ile ilgili özel belge/belgeler beraberinde Geçici Faaliyet Belgesi başvurudur. Üçüncü ve son adımda ise İzin...
  2. Çevre İzni ve Geçici Faaliyet Belgesi Başvurusu İçin Gereken Ortak Belgeler

1- ÇED Olumlu yada Gerekli Değildir Kararı (ÇED’ e tabi tesisler için) veya ÇED’ e tabi olmayan tesisler için kapsam dışı olduğunu gösterir yazı. 2- 3194 Sayılı İmar Kanunun Kapsamında; 2.1- 12/10/2004 tarihinden sonra yapılmış yapılarla ilgili olarak; -Yapı kullanma izin belgesi -İşletmede yapı kullanma izinleri bulunan yapıların dışında 12/10/2004 tarihinden...
  3. Hastane için Çevre İzni başvurusu aşamaları

Merhaba arkadaşlar, Bilindiği gibi Çevre İzin ve Lisansları Hk. Yönetmeliğin Ek-2 10.14 maddesi gereği 20 yatak ve üstü hastaneler çevre iznine tabidir. Bugüne kadar benim ve birçok kişinin aklını karıştıran durum; birçok hastanenin atıksuyunu şehir kanalizasyonuna deşarj yaptığı için deşarj izninden muaf olması ve kojenersyon gibi bir ünitesi olmadığı sürece emisyon izninden de muaf...
  4. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
  5. Reverse ozmos için çevre izni

Arkadaşlar deniz suyu reverse ozmos (RO) sistemlerinde deşarj suyu için ÇEVRE izni alınması konusunda bilgi paylaşabilecek var mı?