Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kapsam genişletme

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Özgür Sarıbaş tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Sarıbaş

Özgür Sarıbaş CMNet Üyesi

Merhabalar, ben Atıksu üzerine güneydoğuda bir firmanın laboratuvarında çevre mühendisi laboratuvar müdürü olarak çalışıyorum. Kapsamımızda atıksu üzerine 8 tane parametremiz var.

Şimdi esas konu 4 parametre daha almayı düşünüyoruz. 1 ini hallettim. Diğer 3 ünde eksikliklerimiz var.
    Kapsam genişletme için çalışmaları başlattık.

1.Balık Biyodeneyi
    2.Çözünüş Oksijen
    3.Sıcaklık

bu 3 parametre ile ilgili -Çalışma Talimatı ve -Validasyon örneği varsa, bunla ilgili bu dökümanları paylaşabilecek arkadaşlara yardımları için şimdiden çok teşekkür ederim :)
    Biliyorum firmalar yasaklıyor bilgi paylaşımını ama en azından önemli kısımlarını word e alıp isim belirtmeden paylaşabilirseniz oda bir destek olacaktır.

Burdan yada özelden yardımlarınızı bekliyorum, bu konu üzerine çok araştırma yaptım ama tıkandığım yerler var gerçekten yardıma ihtiyacım olmasa forum kirliliği yapan bir insan değilim zaten, ilk defa bir konu açıyorum, herkese Saygılar , Sevgiler ;)

Ahmed Arif Çelik bunu beğendi.
  2. Özgür Sarıbaş

Özgür Sarıbaş CMNet Üyesi

Çalışmamız bitti neredeyse başvuru sürecine gireceğiz yardım eden kimse çıkmadı forumdan teşekkür arkadaşlar :mad:

Neyse bakayım olumlu sonuçlanırsa eğer yaptığım çalışmalar, ben yardıma hazırım :cool:

Ahmed Arif Çelik bunu beğendi.
  3. Ahmed Arif Çelik

Ahmed Arif Çelik CMNet Üyesi

Sen niye paylaşıyorsun abi boşver :D

Özgür Sarıbaş bunu beğendi.
Kapsam genişletme konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çed kapsam dışı?

yapı kimyasalları üreten bir firmayız çed konusunda kapsam dışı raporu alabilirmiyiz. başvurumuzu nasıl yapabiliriz.
  2. Çed kapsam dışı ?

Ambalaj atığı geri dönüşüm tesisi çed yönetmeliği ek-1 ve ek-2 listesinde bulunmuyor bunun için çedle ilgili kapsam dışı yazısı almamız mı lazım ? kapsam dışı almak için proje tanıtım dosyası ile mi başvuru yapılıyor bilen var mı arkadaşlar ?
  3. Kapsam belirleme

Merhaba Arkadaşlar; Radyatör ve Havlupan üretimi yapan firmalar hangi kapsamda değerlendiriliyor? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
  4. Çed kapsam dışı

Bir tesisimiz için ÇED Kapsam Dışı yazısı almam gerekiyor.. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekir. yrdım edebilirmisiniz
  5. Çed kapsam dışı

Arkadaşlar Merhaba; Paslanmaz boru imalatı yapan bir tesiste; uygulanan kaynak işlemi sonrası, kaynak yapılan bölgeye Pelox adı verilen kremimsi bir paslanmaz temizleyici jel sürüyorlar. Bu temizleme jelinin içinde az da olsa asitlik özelliği var. Sürülen bu jel kaynak yapılan o bölgenin tekrar paslanmazlık özelliği kazanmasını sağlıyor. Jel sürüldükten sonra o bölge önce sert süngerle...