• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Karakterizasyon hakkinda

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AMBALAJ
Merhaba Herkese,

benim bir sorunum var . Belediyeler ile birlikte çalışıyoruz. Bazı belediyelerimizin yazlık kışlık nüfus arasında fark vardır. Ayrıca sanayi bölgesi olan belediye vardır. Belediye karakterizasyonunu online sistemde olan plandakini aşabiliyoruz. Fakat eski planda detay yazabılıyordum şimdi sistemdeki planda her şey kısıtlı. sanayileri gösteremiyorum. Yazlık kışlık arasında nüfus farkını gösteremiyorum. Nasıl bir yol izleyeceğimi şaşırdım. Sanayilerden bedelsiz atık alıyorum bunu alındı makbuzuna işliyorum hali ile aşıyor zaten. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor. İl müdürlüğüne bu şekilde cevap versem ne derler? yardımcı olabilir misiniz? Belediyeye karakterizasyon çalışması yapılması gerek diyorum bir işlem yapmıyor. Ne yapacağımı şaşırdım

@Evrem Yeşil belediye ile TAT formundakı yaz ve kız atık karakterızasyon tarıhlerını baz alarak ,genel olarak oluşan toplam nufusu ;yazın olusan nufus + normal nufus olarak hesaplarsınız. böylelıkle aşmanız gereken deger pararlel olarak artıs saglar . mesela bodrumdan örnek vereyım ,bızım burdakı nufus ve atıklar kışa göre yazın ıkı-uc kat artıyor olayısı ıle normal nufus degerlerıne gore oluşacak atık mıktarını baya bı asıyor . bu yuzden hesaplamalar ıkı sekılde yapılır atık karakterızasyonuna baglı olarak ,yazın farklı nufus vs farklı degerler kısın farklı gostererek sorunu halledebılırsınız . il müdürlüğüne artan nufus degerlerını gostermenız ısınızı cok kolaylastırır dıye dusunuyorum .bu şekılde anormal bır durum soz konusu olmaz .nufusa baglı atık artısı gorunmus olur.il müdürlüğü kolaylık saglar .daha dogrusu sız önce bunu yk varsa onunla gorusun sonra beledıye en son il mudurlugu .çzumler kesınlessın ıl mudurlugune gıdersınız