Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karalamalar sizi ele veriyor!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

KARALAMALAR SİZİ ELE VERİYOR

İngiliz Grafoloji Enstitüsü yaptığı araştırmalarda, bir şey dinlerken veya düşünürken yapılan karalamaların karakter hakkında ipuçları taşıdığını ortaya koydu.

Uzmanlara göre dünyanın her yerinde insanların yaptıkları karalamalarda benzer figürlerin kullanılıyor olması tesadüf değil ve farklı anlamlar taşıyor.

Portre: Karışık çizilmiş bir surat diğerlerine karşı güvensiz duygulara, komik ifadeli bir surat çizimi dikkat çekme isteğine işaret eder.
    Çiçek: Birçok çiçeği bir arada karalamak bireyin sosyalliğini, sapı eğri çiçek ise endişeyi resmediyor.

Kelebek: Hiçbir şeye bağlanmak istemeyen veya ruh halini temsil eder.
    Kalp: Özel birine karşı duyulan duygusal yakınlığı simgeler.
    Basamak veya merdiven: Bir amaca yönelik hırs ve iradeyi gösterir. Ayrıca, daha mutlu ve rahat olma isteğini belirtir.
    Karışık desenler: Karışık ve detaylı karalamalar, takıntıları simgeler. Bu kişiler, duygularını belli etmekten hoşlanmaz.
    Ok: Dik ve düzgün bir ok hedefe gösterilen önemi, desenli bir ok ise arzuları belirtir.
    Gemi ve uçak: İçinde bulunulan durum ve ortamdan kaçma isteğini gösterir.
    Ev: Güvenlik ihtiyacında olunduğunu simgeler. Eğri büğrü ev ise yaşanılan evdeki mutsuzluğu temsil eder.
    İsim: Kendi ismini yazmak, dikkat çekmekten hoşlanmayı; başkasının adı ise o aklın o kişiyle dolu olduğunu gösterir.
    Küp veya kutu: İçinde bulunulan durumu kontrol altına alma isteğini gösterir.
    Zikzak: Yuvarlak zikzaklar romantizm duygusunun baskınlığını, dik ve keskin zikzaklar ise sinirli karakteri simgeler.
    Çöp adam: Duygularını kontrol altına almayı başarmış olma duygusunu belirtir.

2. Yunus Topal

Yunus Topal CMNet Üyesi

aliosmanyayla gerçekten doğru , yukarıda örnekleri verilenlerden bazılarını bende ara ara yapıyorum ve gerçekten yukarıda açıklandığı gibi hissediyorum veya o hal içerisindeyim

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Karışık desenler: Karışık ve detaylı karalamalar, takıntıları simgeler. Bu kişiler, duygularını belli etmekten hoşlanmaz.
    Küp veya kutu: İçinde bulunulan durumu kontrol altına alma isteğini gösterir.
    Ok: Dik ve düzgün bir ok hedefe gösterilen önemi, desenli bir ok ise arzuları belirtir.

Benim için geçerli olanlar

4. Yunus Topal

Yunus Topal CMNet Üyesi

kalp , ok , isim şuanlık
    zamanla bu simgeler değişiyor zaman zaman farklı desenler oluşuyor ....

5. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Peki merdiven çizip her basamağa isim yazmak neyin göstergesi? :krktm:

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

En yakın bir psikologa görünme gerekliliğinin göstergesi olabilirmi:rolleyes:

7. Yunus Topal

Yunus Topal CMNet Üyesi

şekiller arası ilişkiler sanırım psikolog gerektiriyor :) tek şekil olarak değerlendirirsek doğru sonuçlar çıkar :)
    ama kendimiz yorumlarsak hedeflediğiniz yolda emin adımlarla adınızı duyura duyura devam ediyorsunuz anlamı çıkabilir :d

Cansu Bağ bunu beğendi.
  8. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Korksam mı sevinsem mi üzülsem mi bilemedim =))

9. Yunus Topal

Yunus Topal CMNet Üyesi

artık orası size kalmış Cansu hanım , sizin takdiriniz de ;)

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Merdivendeki en alt basamak ile en üst basamağa yazılan isimler önemli olduğu kanısımdayım.Ve sizin olduğunuz basamak.Elinizden bir kaza çıkmasın dikkat edin ;)

11. Yunus Topal

Yunus Topal CMNet Üyesi

ooooo süper bir yorumlama geldi aliosmanyayla dan , tebrikler :d

12. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

tarifemi birazdan açıklayacağım :)

13. Yunus Topal

Yunus Topal CMNet Üyesi

14. paylaşım için tekşekkürler, dolmuş camlarına yapılan karamalarda dahil mi :p

15. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

O 2 kısma ayrılıyor 'beni yıka' tarzında yazılan karalamalarmı yoksa camın buharına yazılan karalamalarmı.Gerçi bunlar araç sahibine yakalanmadığınız sürece zararsızdır efenim psikolog gerektirmez ama camda buhar yok ve siz cama hoh layarak buhar oluşturup sonra karalama yapıyorsanız hala burada oturmuyorsunuzdur diye düşünüyorum :)

16. Yunus Topal

Yunus Topal CMNet Üyesi

kendi kendinize hohlayarak buhar oluşturup karalama yapıyorsanız aliosmanyayla nın dediği gibi ciddi bir boyut , en kısa zaman ve mekanda psikologa görününüz :p :D

17. bu gün doşmuşta buharlanan camlara yapılan karamalara dikkat ettim de yolu görmek için olsa gerek zikzak ciziliyor, dik ve keskin zikzaklar.

18. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ben küçükken otobüste dolmuşta kolumla (montumla) silerdim şimdi bende parmağımla siliyorum camın kirli olabileceği ihtimalini önceden düşünmyordum herhalde şimdi kirlidir diye parmak ucuyla siliyoruz kanımca.Birde avuç içimin ıslanmasını ve üstüme silmeyi artık sevmiyorum :)

19. ben genelde peçete kullanıyorum da, ıslanan parmağınızı çaktırmadan dolmuş koltuğuna silebilirsiniz :p

Uğurhan Korkmaz bunu beğendi.
  20. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Peçete taşımayan bir model olarak vb.. kullanmayı tercih ediyorum işte. Koltuk konusunda çok ayııp.Hangi güzergahtaki dolmuş hattını kullanıyordunuz bir ihbar yapmak istiyorum da :snzdglsn:

Karalamalar sizi ele veriyor! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Neden Sizi Tercih Edelim ki?

Bu da, eğer vereceğiniz cevabı daha önceden düşünmediyseniz sizi alaşağı edecek sorulardan biridir. Bu soru tamamen kendinizi nasıl pazarlayacağınıza yöneliktir. Kendinizi pazarlamanız gereken bir ürün olarak düşünün. Müşteri neden sizi tercih etsin ki? Yanlış Yol Spencer bu soruyu “Çünkü Bir işe ihtiyacım var ve bunu çok istiyorum” diye cevaplıyor. Bu hoş bir cevap...
  2. ABD'de bir nükleer reaktör daha alarm veriyor

Haber - 28 Ağustos, 2011 ABD’de devam eden Irene kasırgası nedeniyle Calvert Cliff nükleer santralinin bir reaktörü kapandı. Bu, ABD’de bir hafta içinde doğal afetler nedeniyle kapanan üçüncü reaktör. ABD'de yaşanmakta olan Irene kasırgasının yarattığı kuvvetli rüzgar, Maryland Eyaleti'nde bulunan Calvert Cliff nükleer santralindeki bir reaktörün kapanmasına neden oldu. Bu, ABD'de bir...
  3. Çalışma masanız sizi ele veriyor:)

Masanıza bakın. Sarı not kağıtlarıyla mı dolu? Yoksa ailenizin gülümseyerek poz verdiği fotoğraf kareleriyle mi? Düşünmenize yardımcı olacak oyuncaklar var mı masanızın üstünde? Masanızı nasıl düzenleyip tasarladığınız, sizin hakkınızda tahmin edebileceğinizden daha fazla şey söylüyor. Ofiste, kendi alanımızı davranışlarımız, hedeflerimiz ve değerlerimiz ölçüsünde düzenleriz. Lider olarak...
  4. Office outlook hata veriyor.

Arkadaşlar merhabalar, Hayurlı ve umut dolu bir hafta diliyorum. Sabah 8.30'dan itibaren outlook oturumumu açmaya çalışıyorum ancak sürekli hata veriyor. Daha doğrusu ağ bilgilerini giriniz diye, mail ve şifre doğrulaması istiyor. Doğrulamayı yapmama rağmen posta gönderip alamıyorum. Outlook kullanan arkadaşların konu hakkında bir bilgisi var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
  5. ‘yedi renkli göl’ sos veriyor

Isparta’da bazı gün ve saatlerde farklı renklerde görüldüğü için ‘Yedi Renkli Göl’ olarak adlandırılan Eğirdir Gölü, çevresindeki tarımsal faaliyetler nedeniyle kirlenme tehlikesiyle karşı karşıya. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, 2 yıl önce yaptığı çalışmada göl çevresindeki bazı yerleşim birimlerine arıtma sistemi ve ekolojik köyler kurulmasını öngördü. Biyolog...