Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karbon Ayak İzi Hesabı Uygulama Eğitimi

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında Özge Gökmen tarafından paylaşıldı.

1. Özge Gökmen

Özge Gökmen CMNet Üyesi

Sayın Yetkili; UENCO A.Ş. Sürdürülebilirlik Eğitimleri kapsamında;

26-27 Mart 2012 tarihlerinde; Titanic Hotel/ Kartal'da ISO 14064-KISIM 1. SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE KARBON AYAKİZİ HESABI UYGULAMALI EĞİTİMİ düzenlenecektir. Eğitim kapsamında ilk gün teorik eğitim verilecek olup; 2.gün bir örnek üzerinden gidilerek kaynakların belirlenmesi, algoritmenın oluşturulması ve hesaplama ve son olarak da belirsizliklerin hesaplanması ile ilgili pratik eğitim verilecektir. Eğitimin sonunda katılımcıların, kurum ve kuruluşlarının karbon ayakizi hesabını uygulamalı olarak yapabilecek seviyede olmaları hedeflenmektedir. Detaylı bilgi için, eğitim duyuru broşürü ekte bilginize sunulmuştur.

Eğitime katılmak isteyenlerin; "Eğitim Ücretini" eğitim duyuru formunda yer alan hesap numarasına göndererek banka dekontunu, katılımcı adı-soyadı, görevi ve firma adı bilgileri ile ozge.gokmen@uenco.com.tr ya da ilker.mihci@uenco.com.tr adresine göndermelerini rica ederiz.

Ekli Dosyalar:

Can Avşar bunu beğendi.
  2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Tarihlerde bir yanlışlık mı var ? 26-27 mart denmiş.

3. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Özge Hanım eğitimle ilgili detayla bilgi verebilir misiniz? tarihi geçmediyse katılabilirim.

4. Müberra Kaşkaya

Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

tanıtım afişinde 26-27 nisan diye yazıyor doğru olan tarih o sanırım.

5. Özge Gökmen

Özge Gökmen CMNet Üyesi

Merhabalar;

Öncelikle aynı başlıklı eğitim için eğitim tarihimiz 03-04 Mayıs 2012 olarak değiştirilmiştir. Eğitim ile ilgili olarak ilk gün daha çok teorik eğitim verilecek olup; ISO 14064 Standardı, hesaplama metodolojileri, IPCC ve GHG protokolleri, belirsizliklerin hesabı ve örnek sera gazı envanter raporu anlatılacaktır. İkinci gün ise; doğrudan uygulamaya yönelik olarak belirlenen senaryo üzerinden sınırlar çizilece, emisyon kaynakları beirlenecek algoritma oluşturularak karbon ayakizi hesaplanacaktır. Ardından belirsizlik hesabı da yapılarak sistem belgelendirilmeye hazır hale getirilecektir.

Bu eğitimin sonunda katılımcı; kurum ve kuruluş karbon ayakizi hesaplamasını yapabilecek düzeye erişecektir.

Yeni tarihli eğitim duyuru broşürünü ekte yeniden paylaşıyorum. Eğitime katılmak isteyenlerin; "Eğitim Ücretini" eğitim duyuru formunda yer alan hesap numarasına göndererek banka dekontunu, katılımcı adı-soyadı, görevi ve firma adı bilgileri ile ozge.gokmen@uenco.com.tr ya da ilker.mihci@uenco.com.tr adresine göndermelerini rica ederiz.

Karbon Ayakizi Hesabı Uygulama Egitimi_03-04_05_2012.jpg

Karbon Ayak İzi Hesabı Uygulama Eğitimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sürdürülebilir bir gelecek için karbon ayak izimizi siliyoruz

Sürdürülebilir bir gelecek için karbon ayak izimizi siliyoruz
  2. Uygulamalı Karbon Ayakizi Hesabı Eğitim Duyurusu (Uenco - Kartal Titanic Hotel)

Sayın İlgili, 28 Haziran 2012 Perşembe ve 29 Haziran 2012 Cuma Günleri, Kartal Titanic Otel' de, ISO 14064-KISIM 1. SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE KARBON AYAKİZİ HESABI UYGULAMALI EĞİTİMİ düzenlenecektir. Eğitimin sonunda katılımcılara sertifika da verilecektir. Detaylı bilgi için, eğitim duyuru broşürü ekte bilginize sunulmuştur. Eğitime katılmak isteyenlerin; "Eğitim...
  3. Karbon ayakizi hesabı uygulamalı eğitimi-ankara

Sayın İlgili; Yoğun talep üzerine ISO 14064-KISIM 1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI uygulamalı eğitimi 28 Şubat - 1 Mart tarihlerinde Ankara Sürmeli Otel'de düzenlenecektir. Eğitime katılmak isteyenlerin eğitim ücretini eğitim duyuru formunda yer alan hesap numarasına göndererek banka dekontunu, katılımcı adı-soyadı, görevi ve firma adı bilgileri ile...
  4. Karbon ayak izi tezi

Merhaba tekrar, Bitirme tezim için seçtiğim "Karbon Ayak İzi" çalışmam için takıldığım noktalar var. Sera gazı hesaplaması için kullanılan çeşitli standartlar mevcut anladığım kadarıyla. Bunlar ; GHG Protocol, IPCC Rehberleri ve ISO 14067-1 gibi standartlar. Aramama rağmen bunlardan hiçbirine ulaşamıyorum. Yani ayrıntılı bir şekilde adım adım yapılması gerekenleri içeren bir...
  5. Iso 50001 enerji yönetim sistemi farkındalık ve uygulama eğitimi

ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ FARKINDALIK VE UYGULAMA EĞİTİMİ 03-04 ARALIK 2013 Kontenjan: 20 kişi Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi olarak, 03-04 Aralık 2013 tarihleri arasında “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Farkındalık ve Uygulama Eğitimi” düzenlenmesi planlanmaktadır. Eğitim içeriği ekte yer almaktadır. Eğitim yeterli katılımın sağlanması halinde organize edilebilecek ve...