Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karışık endüstriyel atık su arıtım tesisi fosfat giderimi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Cana Yakut tarafından paylaşıldı.

1. Cana Yakut

Cana Yakut CMNet Üyesi

Merhaba karışık endüstriyel atık su arıtımının yapıldığı bir organize sanayi bölgesinde staj yapıyorum.Tablo19 a göre toplamfosfat değerinin 1 in altında olması gerekiyor.Ben toplam fosfat değeri 1 in altında olduğunda poli aluminyum klorür %de kaçlık konsantrasyonla vermemiz gerektiğini ve değer 1 in üstünde çıktığında poli alüminyum klorürü nasıl ayarlayacağımı öğrenmek istiyorum.

2. Gökhan Ş.

Gökhan Ş. CMNet Üyesi

Karışık endüstriyel atık su arıtım tesisi fosfat giderimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Magnezyum Amonyum Fosfat (MAP) Prosesi ile Amonyak ve Fosfor Giderimi

1. DENEYİN AMACI MAP (Magnezyum Amonyum Fosfat) Prosesi ile amonyak ve fosfor gideriminin sağlanmasıdır. 2. DENEYİN ANLAM VE ÖNEMİ Yüzeysel sular, yeraltı suları ve atıksularda en çok bulunan azot birleşikleri NH3, NO2, NO ve organik azottur. Bu azot çeşitleri ve azot gazı (N2) azot çevriminde yer alır ve biyokimyasal olarak birbirine dönüşebilir. Azot değişik oksidasyon seviyelerinde hemen...
  2. endüstriyel atıksu arıtma tesisi projesi

merhaba arkadaşlar bitirme tezim için endüstriyel atıksu arıtımı ile ilgili örnek bir projeye ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  3. Karışık endüstriyel atık suların alıcı ortama deşarj standartlarına uygun olarak deşarj izin belgesi

Herkese kolay gelsin iyi çalışmalar; Arkadaşlar bir konuda kafam karıştı, sizin fikirlerinize ihtiyacım var, Öncelik çalıştığım firma Atık solvent ve atık yağ geri kazanımı yapan bir firma, 2008 yılında Deşarj izin belgesi almış bulunmaktadır.Skky 37. maddesine göre "Karışık Endüstriye atıksuların alıcı ortama deşarj standartları"na göre. ÇKAGİLHY'ince Linsalarını...
  4. Boyar madde içeren tekstil atık sularının arıtım tesisi

ile ilgili akım şeması gerekli yardımcı olursanız sevinirim.
  5. Endüstriyel arıtma tesisi işletme sorunu

TESİS ARITMA KADEME SIRASI : dengeleme-elek-koagülasyon flokülasyon(PAC KİREÇ POLİELEKTROLİTLER)-aktif çamur(difüzörlü)-son çökeltim Tasarıma göre kimyasal arıtma giriş KOİ :2400 1400 %42 verim ama gerçek tesiste %20-25 verim sağlanıyor Aktif çamur...