Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katı Artıkların Depolanması - Prof. Dr. Ertuğrul Erdin

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Katı Artıkların Depolanması
    Prof. Dr. Ertuğrul Erdin

Atık mı, Artık mı?
    Ben artık diyorum, yemek yediniz, hepsi bitmedi, kalan nedir? Atık mı, artık mı? Yemek arttı deriz değil mi, yemek artığını biz çöpe de atabiliriz, evde hayvanımız varsa ona yesin diye verebiliriz, değerlendiririz. Bu artık değerlendirilmesi, artıkların biyolojik olarak geri kazanılmasıdır. Çöp bidonuna atarsak atıktır, atık olabilir, ama atıklar ille de artık değildir.
    Katı Atıklar kiti, kurum veya kurulutun kendisi için üretim, pazarlama, tüketim zinciri içinde değer arzetmeyen ve gözden çıkarıp attığı, veya ekonomiye yeniden geri kazanılamayan, ortamlara zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilen "atılmasına karar verilmiş" maddelerdir. Bunlar mutlaka "Deponiye" gider...

Ekli Dosyalar:

Katı Artıkların Depolanması - Prof. Dr. Ertuğrul Erdin konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Katı Artıkların Kompostlaştırılması ve Kullanılması

Katı artıkları "Kompost" oluşturarak değerlendirme ve doğadan alınanın yeniden doğaya kazandırılmasıdır (Biorecycling). Eskiden beri uygulanmaktadır. Eskiden Çin'de bu amaçla uygulanan kompostlaştırma günümüzde gelişmiş ülkelerde oluşan büyük miktardaki çöpün en zararsız şekilde bertaraf edilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Böylece humus gibi yararlı bir son ürün elde edildiği gibi...
  2. Katı Artıkların Depolanması

Atık mı, Artık mı? Ben artık diyorum, yemek yediniz, hepsi bitmedi, kalan nedir? Atık mı, artık mı? Yemek arttı deriz değil mi, yemek artığını biz çöpe de atabiliriz, evde hayvanımız varsa ona yesin diye verebiliriz, değerlendiririz. Bu artık değerlendirilmesi, artıkların biyolojik olarak geri kazanılmasıdır. Çöp bidonuna atarsak atıktır, atık olabilir, ama atıklar ille de artık değildir....
  3. Su Tasfiyesi (Prof.Dr. Veysel Eroğlu)

Su Tasfiyesi, Prof.Dr. Veysel Eroğlu 2008 basım çevre orman bakanlığı tarafından 5000 adet basılmış olup piyasada satılmamaktadır.
  4. Kömürün Depolanması

kömürün depolanmasıyla ilgili yerli kömür illa kapalı alanda mı depolanmalı lütfen yardım edin :(
  5. Prof. Dr Ferruh Ertürk

Merhaba arkadaşlar Geçtiğimiz hafta vefat eden Ferruh hocamızla ilgili bir yazı hazırlayacağım. Teknik alanda hocamla ilgili çok bilgim yok. Kişisel olarak çok sevdiğim bir hoca idi. Arkasından güzel bir hatıra yerine geçecek ve tanıma güzelliğini yaşayamayacaklar için kim olduğu anlatan bir yazı için sizlerden hocamızla ilgili bilgi talep ediyorum. Teşekkür ediyorum.