Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katı Artıkların Depolanması

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Atık mı, Artık mı?
    Ben artık diyorum, yemek yediniz, hepsi bitmedi, kalan nedir? Atık mı, artık mı? Yemek arttı
    deriz değil mi, yemek artığını biz çöpe de atabiliriz, evde hayvanımız varsa ona yesin diye
    verebiliriz, değerlendiririz. Bu artık değerlendirilmesi, artıkların biyolojik olarak geri
    kazanılmasıdır. Çöp bidonuna atarsak atıktır, atık olabilir, ama atıklar ille de artık değildir.

Prof.Dr. Ertuğrul Erdin tarafından hazırlanan dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Katı Artıkların Depolanması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Katı Artıkların Kompostlaştırılması ve Kullanılması

Katı artıkları "Kompost" oluşturarak değerlendirme ve doğadan alınanın yeniden doğaya kazandırılmasıdır (Biorecycling). Eskiden beri uygulanmaktadır. Eskiden Çin'de bu amaçla uygulanan kompostlaştırma günümüzde gelişmiş ülkelerde oluşan büyük miktardaki çöpün en zararsız şekilde bertaraf edilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Böylece humus gibi yararlı bir son ürün elde edildiği gibi...
  2. Katı Artıkların Depolanması - Prof. Dr. Ertuğrul Erdin

Katı Artıkların Depolanması Prof. Dr. Ertuğrul Erdin Atık mı, Artık mı? Ben artık diyorum, yemek yediniz, hepsi bitmedi, kalan nedir? Atık mı, artık mı? Yemek arttı deriz değil mi, yemek artığını biz çöpe de atabiliriz, evde hayvanımız varsa ona yesin diye verebiliriz, değerlendiririz. Bu artık değerlendirilmesi, artıkların biyolojik olarak geri kazanılmasıdır. Çöp bidonuna atarsak...
  3. Kömürün Depolanması

kömürün depolanmasıyla ilgili yerli kömür illa kapalı alanda mı depolanmalı lütfen yardım edin :(
  4. Mazot Taşınması Depolanması Hakkında?

Arkadaşlar mazotun ve benzinin nasıl taşınacağı ve depolama şartları hakkında elinde döküman, talimat yada prosedür olan var ise yardımcı olursa memnun olurum... Ayrıca var ise mazot ve benzinin tehlikeleri..
  5. Tehlikesiz atık depolanması

Selamlar, Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'nde; MADDE 8 – (1) Tehlikesiz atık üreticisi, b) Tehlikesiz atıklarını tesis sınırları içinde veya sanayi bölgelerinde belirlenecek alanlarda, sızdırmaz, emniyetli konteynır ve benzeri içerisinde veya geçirimsizliği sağlanmış alanlarda birbiriyle karıştırmadan ve tehlikeli atıklardan ayrı geçici olarak muhafaza etmekle,...