Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katı atık deponi alanlarının yer seçiminde coğrafi bilgi sistemleri (cbs) uygulaması

Konu, 'Coğrafi Bilgi Sistemleri (GIS)' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

1. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

KATI ATIK DEPONİ ALANLARININ YER SEÇİMİNDE COĞRAFİ
    BİLGİ SİSTEMLERİ (CBS) UYGULAMASI

T. Çay1, B. Nas2, A. Berktay2, F. İşcan1
    1Selçuk Üniversitesi, Jeodezi ve Fotogrametri Müh. Bölümü, Kamu ölçmeleri Anabilim Dalı, Konya, tcay@selcuk.edu.tr, fiscan@selcuk.edu.tr
    2Selçuk Üniversitesi, Çevre Müh. Bölümü, Konya, bnas@selcuk.edu.tr, aberktay@selcuk.edu.tr tarafından yapılmıştır.

Ekli Dosyalar:

• CBS.pdf
      CBS.pdf
      Boyut:
      648,2 KB
      Okunma:
      276
  2. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

yanlış eklenti yüklemişim silemiyorum :))

3. Hurricane

Hurricane CMNet Üyesi

Geçen bir slogan görmüştüm üst geçidin altında :)
    "Silemiyorsan karala"

Düzenle butonu silmeye izin veriyor, bu arada.

4. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

ilk 5 dk içerisinde oluyor malesef :)

5. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

konuya msj olarak at doğru eklentiyi hazelcm ;)

6. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

sorun o atmışım zaten başka yerde var :))

Katı atık deponi alanlarının yer seçiminde coğrafi bilgi sistemleri (cbs) uygulaması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İstanbul’da coğrafi bilgi sistemleri ile hava kalitesinin incelenmesi

İstanbul’da coğrafi bilgi sistemleri ile hava kalitesinin incelenmesi Esra G. BOZYAZI DAYLAN, Selahattin İNCECİK* İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Bu çalışmada, İstanbul’da ısınma mevsimlerinde ortalama SO2 konsantrasyonları ile arazi kullanımı ve nüfus arasındaki ilişkiler Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) kullanılarak araştırılmıştır. 1992-2000 periyodunda...
  2. Katı atık deponi alanlarının yer seçiminde coğrafi bilgi sistemleri (cbs) uygulaması

KATI ATIK DEPONİ ALANLARININ YER SEÇİMİNDE COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ (CBS) UYGULAMASI ÖZET Katı atık yönetiminde ana problemlerden biri katı atıkların bertarafı için en uygun yerin seçilmesidir. Son zamanlarda, Coğrafi Bilgi sistemi(CBS) depolama alanlarının seçimini kolaylaştırmada kullanılmaktadır. CBS gerekli ekonomik, çevresel ve politik kısıtlamaları işleme ve taklit etme yeteneğine...
  3. Katı Atık Bilgi Bankası

Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ertuğrul ERDİN'in sitesi. Bence Katı Atık üzerine güzel bi bilgi bankası. Umarım işinize yarar. ;) [COLOR="Red"]http://web.deu.edu.tr/erdin/tr/katiatik.htm
  4. katı atık deponi sahası

arkadaşlar bununla ilgili olarak elinde dökümanı olan yokmuu
  5. Katı atık deponi sahası projesine ihtiyacım var doğu anadolu bölgesi için yardım lütfen

Ağrı kars ve erzincan illeri için oluşturağım bir katı atık deponi sahası projesine ihtiyacım var acaba taşıma ile üçü için bir saha oluşturmak yeterli olurmu yoksa ayrı ayrı sahamı oluşturmak gerekir?? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..