Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kati atik karakterizasyon calismasi

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

1. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

Merhaba arkadaslar, kati atik karakterizasyon calismasi nasil yapilir ? Yardimci olur musunuz

2. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

o iş biraz pis bi iş :) ne kadarlık bi atık kütlesi üzerinde yapacaksınız? (yani belediye atıkları, yurt atıkları, okul atıkları vb.)

3. Merve Yeşildağ

Belediye atiklari icin yapacam

4. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

tam olarak ne istemiştiniz? Çünkü bu sorduğunuz bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

5. Merve Yeşildağ

Tam istediğim bu süper ya teşekkür ederim:)

6. burhanettin55555

burhanettin55555 CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar sıze ıkı sorum var bırıncısı ıstedıgım bı bolgenın katı atık karakterızasyonunu nerden ogrenebılırım? ıkıncı sorum ıse dort dortluk bır tat ın herşeyı dahıl yatırım malıyetı sızce nekadardır? makınelerden tesısın çatısına kadar kapalı bı tesıs malıyetı lazım tahmını degr?

7. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

1. Sorunuz için katı atık karakterizasyonunu o bölgedeki belediyeden öğrenebilirsiniz, bitirme çalışmam için belediye ile birlikte çalışmıştım bu konu ile ilgili olarak

8. Hüseyin Hanlı

Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

Merhaba,

atık karakterizasyonunun içine sanayi atıklarıda girer mi?

9. oguzhan_gnc

oguzhan_gnc CMNet Üyesi

Öncelikle merhabalar
    Araştırma projesi olarak katı atık karakterizasyon analizini aldık fakat biz bu projeyi 4 bölgeden numune alıp ufak çaplı yapmayı düşünüyoruz nasıl yapabiliriz yardımcı olursanız seviniriz

10. Aydın Demirel

Aydın Demirel CMNet Üyesi

genelgesi ve metodu.

Ekli Dosyalar:

gülay ve handezeynepaydn bunu beğendi.
Kati atik karakterizasyon calismasi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Elektrokımyasal arıtım ve uygulamaları: Katı atık sızıntı suyu çalışması(türkay 2007)

ELEKTROKIMYASAL ARITIM VE UYGULAMALARI: KATI ATIK SIZINTI SUYU ÇALIŞMASI(TÜRKAY 2007) Fatih İLHAN, Uğur KURT, Ömer APAYDIN, Ertan ARSLANKAYA, M. Talha GÖNÜLLÜ * Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Fakültesi, Endüstri Müh. Bölümü, Yıldız-İSTANBUL
  2. Katı Atık Geri Kazanım (Kuzey Londra Ortak Atık Stratejisi taslak özeti)

2004 2020 Yılları Arası Kuzey Londra Ortak Atık Stratejisi taslak özeti Barnet, Camden, Enfield, Hackney, Haringey, Islington, Kuzey Londra Atık I˙daresi, Waltham Forest Kuzey Londra’da Atıklar Konusunda Yeni Bir Düsünce Tarzı Biz, Kuzey Londra’daki sekiz yerel yönetim olarak atık konusunda yeni bir düsünce tarzı gelistirmek için ortak çalısmalar yürütmekteyiz... Atıklar neden...
  3. Katı atık dersi öngörü grup çalışması

katı atık dersi öngörü çalışmasıdır.
  4. Pik dökümü yapan tesiste açığa çıkan curuf atık kodu belirlenmesi çalışması

Pik döküm ve Sfero döküm yapan bir tesisim var. Bu tesiste proses sonucunda curuf meydana geliyor. Atık kodunu 10 09 03 (ocak curufları) (10 09 demi döküm işlemlerinden kaynaklanan atıklar)olarak belirledim. pik döküm konusunda fazla bilgi sahibi değilim. Sizce kod doğru mu? Pik döküm 10 08 demir dışı ısıl metalurjisinden kaynaklanan atıklara yada başka bir gruba girer mi?
  5. Katı atık sözleşmeleri

Değerli arkadaşlar Katı atıklar için sözleşmeleri belediyelerin hangi birimi gerçekleştiriyor, tüm yönetmeliklere baktım sözleşme adı altında bir şey bulamadım. Katı atık sözleşmeleri ile ilgili detaylara nasıl ulaşabiliriz. Teşekkürler....