Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kati atik karakterizasyon calismasi

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

1. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

Merhaba arkadaslar, kati atik karakterizasyon calismasi nasil yapilir ? Yardimci olur musunuz

2. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

o iş biraz pis bi iş :) ne kadarlık bi atık kütlesi üzerinde yapacaksınız? (yani belediye atıkları, yurt atıkları, okul atıkları vb.)

3. Merve Yeşildağ

Belediye atiklari icin yapacam

4. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

tam olarak ne istemiştiniz? Çünkü bu sorduğunuz bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

5. Merve Yeşildağ

Tam istediğim bu süper ya teşekkür ederim:)

6. burhanettin55555

burhanettin55555 CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar sıze ıkı sorum var bırıncısı ıstedıgım bı bolgenın katı atık karakterızasyonunu nerden ogrenebılırım? ıkıncı sorum ıse dort dortluk bır tat ın herşeyı dahıl yatırım malıyetı sızce nekadardır? makınelerden tesısın çatısına kadar kapalı bı tesıs malıyetı lazım tahmını degr?

7. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

1. Sorunuz için katı atık karakterizasyonunu o bölgedeki belediyeden öğrenebilirsiniz, bitirme çalışmam için belediye ile birlikte çalışmıştım bu konu ile ilgili olarak

8. Hüseyin Hanlı

Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

Merhaba,

atık karakterizasyonunun içine sanayi atıklarıda girer mi?

9. oguzhan_gnc

oguzhan_gnc CMNet Üyesi

Öncelikle merhabalar
    Araştırma projesi olarak katı atık karakterizasyon analizini aldık fakat biz bu projeyi 4 bölgeden numune alıp ufak çaplı yapmayı düşünüyoruz nasıl yapabiliriz yardımcı olursanız seviniriz

10. Aydın Demirel

Aydın Demirel CMNet Üyesi

genelgesi ve metodu.

Ekli Dosyalar:

gülay ve handezeynepaydn bunu beğendi.
  11. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

merhaba, katı atık karakterizasyon çalışmasını belediye ile yaptık il müdürlüğüne gönderip atık yüzdesini değiştiren var mıdır?

12. emin2

emin2 CMNet Üyesi

Solucanın gübresiyle borçlarını sıfırladı, dört de tesis kurdu

Denizli'nin Kale İlçesi'nde, ailesinin borç yükünden kurtulması için dört yıl önce eşi Ali Sarıtaş (53) ile solucan ve solucan gübresi üretimi işine başlayan Bakiye Sarıtaş'ın (50), hayatı bir anda değişti. 620 bin lira olan borcunu ödeyen, bunun yanı sıra 170 dönüm arazi ve 4 üretim tesisi sahibi olan Sarıtaş, işe başladıklarında kendileriyle dalga geçildiğini ancak yılmadıklarını ve başarılı olduklarını söyledi.

http://www.milliyet.com.tr/solucanin-gubresiyle-borclarini-ekonomi-2466919/

13. Şeref Sayın

Şeref Sayın CMNet Üyesi

Merhabalar, katı atık içeriğinin belirlenmesi (evsel katı atıklar) ve laboratuvarda C, H, O, S, v.b oranların değerlendirilmesi yapılacak. Amaç atıktan enerji üretim potansiyelini belirlemek. Çalışma Van YYÜ laboratuvarında yapılacak ve bölgede yapılan ilk çalışma olacak. Konunun hassasiyetine istinaden yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ediyorum.

14. Aydın Demirel

Aydın Demirel CMNet Üyesi

nasıl bir yardım istiyorsunuz?

15. Şeref Sayın

Şeref Sayın CMNet Üyesi

Van İli için Evsel Atıklardan Enerji Potansiyelinin Belirlenmesi çalışması yürütüyorum. Bu kapsamda laboratuvar çalışması yapacağım. Laboratuvarda çalışmayı nasıl yapacağım ve analizler de nelere dikkat edeceğim konusunda yardım istiyorum.

16. emin2

emin2 CMNet Üyesi

siz neler buldunuz? (internet, vs)

17. Şeref Sayın

Şeref Sayın CMNet Üyesi

@emin2 Karekterizasyona dair bilgiler mevcut ki zaten mevsimsel olarak atık karekterizasyonu yapılıyor. Amaç bu karekterizasyona bağlı olarak numune alımının yapılıp lab. ortamında içeriğinin belirlenmesi.

18. emin2

emin2 CMNet Üyesi

laboratuvarda C, H, O, S, v.b +kalorifik değer, vs. yapılabiliyor. Yorumları beraber burada özetle yaparız.

Şeref Sayın bunu beğendi.
  19. Şeref Sayın

Şeref Sayın CMNet Üyesi

@emin2 elinizde örnek çalışma raporları veya yapılmış çalışmanın detaylarını gösteren veriler mevcut mu? yada internetten analiz çalışması için nerelere başvuru yapabiliriz? Özellikle C, H, O, S ve kalorifik değerler enerji potansiyelini belirlemede rol oynadığından bu çalışma bölgede önem arz ediyor.