Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katı Atık Toplama Turlarının Planlanması ve Maaliyet Analizi

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Yerel ve bölgesel katı atık bertaraf sistem ve tesislerinin planlanması aşağıdaki
    noktaları dikkate alır:
    a.) Yer ile ilgili ödevler
    b.) Kapasite ile ilgili ödevler
    c.) Transportla ilgili ödevler
    d.) Tur planlaması ile ilgili ödevler
    e.) Uzaklaştırma ile ilgili ödevler
    f.) Toplama ile ilgili sistemler

Prof.Dr. Ertuğrul Erdin tarafından hazırlanan dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.

Katı Atık Toplama Turlarının Planlanması ve Maaliyet Analizi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel katı atık toplama sisteminin CBS tabanlı modellemesi

Bu çalışma, Bülent ARMAĞAN*, İbrahim DEMİR İTÜ İnşaat Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü, 34469, Ayazağa, İstanbul tarafından yapılmıştır.
  2. Katı Atık Geri Kazanım (Kuzey Londra Ortak Atık Stratejisi taslak özeti)

2004 2020 Yılları Arası Kuzey Londra Ortak Atık Stratejisi taslak özeti Barnet, Camden, Enfield, Hackney, Haringey, Islington, Kuzey Londra Atık I˙daresi, Waltham Forest Kuzey Londra’da Atıklar Konusunda Yeni Bir Düsünce Tarzı Biz, Kuzey Londra’daki sekiz yerel yönetim olarak atık konusunda yeni bir düsünce tarzı gelistirmek için ortak çalısmalar yürütmekteyiz... Atıklar neden...
  3. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

Merhaba, Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu...
  4. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi-atık kod listesi

Selamlar,arkadaşlar tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi için atık kod listesinde tehlikelileri çıkarttığım zaman yaklaşık 550 adet atık oluyor.bunların hepsini almak istesem bir sıkıntı olurmu acaba?sonradan bu belge ile çalışırken firmalardan gelecek taleplerde listemde kodu olmadığı için alamayacağım bir atık olsun istemiyorum .yoksa çok çok önemli olanlarını almalıyım sadece?
  5. Katı atıkların stabilite analizi

Merhabalar. Cumhuriyet Üniversitesi'nde okumaktayım. Katı Atıkların Stabilite Analizi Ve Tasarımı konulu ödevimde yeterli dökümanlar bulamadım bu konuda elinde materyal bulunan ve paylaşmak isteyen arkadaşlar bana yardımcı olabilirmi?