Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katı atık yönetimi ve ab uyumlu uygulamaları

Konu, 'Türkçe Kitap Tanıtımları' kısmında Kezban Özer tarafından paylaşıldı.

1. Kezban Özer

Kezban Özer CMNet Üyesi

Kitap Hakkında Bilgi

Bu kitap, üniversitelerin Çevre Mühendisliği bölümlerinde okutulan Katı Atık Yönetimi dersi öğrencileri ile kamu ve özel sektörde çalışan mühendislerin ihtiyaçlarını karşılayacak yardımcı Türkçe kaynak olarak hazırlanmıştır. Bu eserde, kentsel katı atık yönetimi ile ilgili çok sayıda kitap, rapor ve proje incelenerek, AB ile uyumlu Kentsel Katı Atık Yönetimi konusundaki bilimsel ve teknik esaslara değinilmiştir. Kitapta, Türkiye’ye ait atık üretim ve karakterizasyon verileri ile AB uyumlu bölgesel katı atık yönetimi uygulamaları konularına geniş şekilde yer verilmiştir. Konuların daha iyi anlaşılabilmesi için bazı bölümlerde problemler ve proje örnekleri ilave edilmiş, sözlük ve dizin girilmiş, ayrıca kitabın ekinde yer alan CD’de atık depolama sahası tasarımı ve düzensiz depolama alanı ıslahı ile ilgili tipik çizimler verilmiştir.
    Toplam 10 bölümden oluşan kitabın içeriği aşağıdaki şekildedir:
    • Katı Atık Hakkında Genel Bilgi
      [*]Entegre Katı Atık Yönetimi
      [*]Katı Atık miktarı ve Karakterizasyonu
      [*]Katı Atıkların Toplanması ve Taşınması
      [*]Katı Atıkların Ayrılması ve Geri Kazanımı
      [*]Biyolojik Arıtma Teknolojileri
      [*]Atık Yakma ve Gazlaştırma
      [*]Atık Depolama Tesisleri
      [*]Düzensiz Depolama Sahalarının Islahı
      [*]Başlıca Atık Yönetim Seçeneklerinin Tipik Maliyetleri

Bence Katı Atık konusuna ilgi duyan herkesin arşivinde olması gereken bir kitap.

Veysel Kılıç bunu beğendi.
  2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Nasıl temin edilebilir Kezban hanım?
    Fiyatı nedir?

3. Kezban Özer

Kezban Özer CMNet Üyesi

4. seyaher

seyaher CMNet Üyesi

kitap çok güzel hazırlanmış ben aldım seçkin kitabevinden istaç ta satıyor.

Kezban Özer bunu beğendi.
Katı atık yönetimi ve ab uyumlu uygulamaları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Elektrokımyasal arıtım ve uygulamaları: Katı atık sızıntı suyu çalışması(türkay 2007)

ELEKTROKIMYASAL ARITIM VE UYGULAMALARI: KATI ATIK SIZINTI SUYU ÇALIŞMASI(TÜRKAY 2007) Fatih İLHAN, Uğur KURT, Ömer APAYDIN, Ertan ARSLANKAYA, M. Talha GÖNÜLLÜ * Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Fakültesi, Endüstri Müh. Bölümü, Yıldız-İSTANBUL
  2. katı atık yönetimi

akdeniz üniversitesi katı atık yönetimi ders notları prof.dr bülent topkaya tarafından hazırlanmıştır download | ifile.it
  3. Türkiye'de Avrupa Birliği Çevre Mevzuatına Uyumlu Tehlikeli Atık Yönetimi Projesi

AMAÇ: Önerilen projede, ülkemizde, atık üretimi açısından öncelikli 4 bölgede (Marmara, Ege, İç Anadolu ve Akdeniz) tehlikeli atıkların bir envanterinin çıkarılması, coğrafi ve sektörel dağılımının belirlenmesi ve tüm bu atıklar için ülkemiz koşullarında ve coğrafyaya bağlı olarak en uygun bertaraf yönteminin, AB mevzuatı ile uyumlu bir atık yönetim sistemi yaklaşımı çerçevesinde belirlenmesi...
  4. UTAY - Türkiye'de Avrupa Birliği Çevre Mevzuatına Uyumlu Tehlikeli Atık Yönetimi

www.utay.info web sitesi 12 Temmuz 2012 itibariyle yenilenmiştir. Proje çıktıları olan "Rehber Dökümanlara" Ağustos ayından itibaren web sitesinden ulaşılabilecektir.
  5. Katı atık yönetimi

Arkadaşlar merhaba, Prof. Dr. Mehmet Borat'ın katı atık yönetimi ders notlarına ihtiyacım var. yardımcı olabilirseniz sevinirim.İyi günler.