Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katı Atıklar

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Katı Atıklar

Doç.Dr. Çağatay Güler ve Zakir Çobanoğlu tarafından sağlık bakanlığı için hazırlanan katı atıklarla ilgili bir dökümandır.

Dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Katı Atıklar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Katı Atıklar

Katı atıklar üzere tanımından bertarafına ve geri kazanımına kadar yazılmış güzel bir çalışma. Alıntıdır..
  2. Katı Atıklar ve ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme)

Katı Atıklar ve ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) Prof. Dr. Ertuğrul ERDİN Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü BUCA/İZMİR Giriş 1. Atık oluşumunu engellemek (Kaynağında ÇED) 2. Atıkları madde olarak değerlendirmek (Geri kullanma = Reuse, Geri kazanma = Recycling: kağıttan kağıt hammaddesi, biyoorganik atıklardan kompost üretme gibi) (İşlemler...
  3. Katı atıklar ve geri kazanım konusunda bunları biliyor musunuz?

Katı atıklar ve geri kazanım konusunda bunları biliyor musunuz? • Bütün dünyada olduğu gibi, ülkemizde de özellikle büyük yerleşim birimlerinden insanların karşılaştığı en büyük çevre sorunu çöplerdir. • Evsel katı atıkların % 68 ’ini organik atıklar, kalan kısmını ise kâğıt, karton, tekstil, plastik, deri, metal, ağaç, cam ve kül gibi maddeler oluşturmaktadır. • Ülkemizde günde yaklaşık...
  4. Cam atıklar

Şişe camlarını nasıl değerlendiriyorsunuz arkadaşlar? Bizim firmamızda baya bir tonaja ulaştı ama nasıl değerlendireceğimi bilmiyorum. Yeniden hayat "Cam yeniden cam" adlı proje ile ilköğretim çağındaki öğrencilere ambalaj olarak camın tercih edilme sebepleri ve geri dönüşümün önemi anlatacak. Güncelleme: 14:09 29 Kasım 2011 Salı Anadolu Cam, ÇEVKO ve Zeytinburnu Belediyesi...
  5. Evsel nitelikteki katı atıklar

merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim üzere evsel nitelikteki katı atıklar hakkında sizlerin bilgilerinizi/deneyimleriniz paylaşmanızı istemekteyim:) şöyleki, yan yana bulunan 2 kompleks binayız. birimiz çevre danışmanlık firmasından danışmanlık almakta diğerinde ise ben bulunmaktayım:) danışmanlık firması evsel nitelikteki katı atıkların depolandığı alan için üzerine sundurma...