Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katı atıkların yakılması

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Gülçin Doğan tarafından paylaşıldı.

1. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

genel bir dökümana ihtiyacım var .yardımcı olur musunuz ?

Vedat Kızıl bunu beğendi.
  2. evsel atıklar mı ? ben RDF ve Tıbbi atık konusunda tez çalışması yapmıştım, bir de atık lastiklerle ilgili proje çalışması yapmıştık okulda.Tabi piroliz edilmesiyle ilgili bu çalışmaların hepsi..Belki yardımcı olur..Ayrıca fizibiliteyle ilgili birşey mi bakıyorsunuz kirlilikle mi ?

3. Kadriye Yıldız

Kadriye Yıldız CMNet Üyesi

Elimde sunum var nerden aldığımı hatırlamıyorum umarım yardımcı olur

Ekli Dosyalar:

Gülçin Doğan ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  4. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

katı atıkların yakılması adı altında tehlikeli atıklar evsel atıklar ve tıbbi atıkların yakılması konu bütünü bu.sadece yakma olarak bir sunum hazırlamam gerekiyor

5. Piroliz ama belki işe yarar ;)

Ekli Dosyalar:

6. Bu da Atık Lastiklerin Piroliziyle ilgili bir projeydi.

Ekli Dosyalar:

7. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

evsel atıkların yakılması,endüstriyel atıkların yakılması ve tıbbi atıkların yakılması olarak ayrı başlıklar altında incelemem gerekiyor

8. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Aşağıdaki sunum sana endüstriyel atık yakma konusunda yardımcı olacaktır. Kolay gelsin.

http://www.rec.org.tr/dyn_files/31/3673-iZAYDAs.pdf

Kadriye Yıldız bunu beğendi.
  9. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

Katı atıkların yakılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çöp Ve Katı Atıklardan Yakıt Üretilmesi ve Yakılması

İzmir'in çöpleri genelde çok su içerdiğinden yani nemli olduğundan, neminin uzaklaştırılması için ilave enerjiye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu da ilave yakıt demektir. Böylece de yakma tesisinin işletme masrafları artmaktadır. Ülkemizin çöplerinde su miktarı genelde büyük oranda bulunduğundan ilave yakıtsız yakılması olanaksızdır. Bu da ülkemizde normal çöplerin yakılmasının ekonomik olmadığının...
  2. evsel atıkların yakılması

mrb arkadaşlar evsel atıkların kazanda yakılabilirliği hakkında bilgisi olan varmı?
  3. Katı Atıkların İkili Toplanmasına İlişkin Genelge

Bakanlık evlere torba dağıtacak yeni haber AA Giriş Saati : 31.05.2012 11:35 Güncelleme : 31.05.2012 11:40 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çöp geri kazanımının artırılması için evlerde ''ikili toplama sistemini'' hayata geçirecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevrenin daha az kirlenmesi ve geri dönüşümün artırılması amacıyla evlerdeki çöpler için ''ikili toplama sistemini'' hayata...
  4. Yürürlükte Katı atıkların kontrolü yönetmeliği

KATI ATIKLARIN KONTROLU YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 14.03.1991 Resmi Gazete Sayısı: 20814 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı; her türlü atık ve artığın çevreye zarar verecek şekilde, doğrudan veya dolaylı bir biçimde alıcı ortama verilmesi, depolanması, taşınması, uzaklaştırılması ve benzeri faaliyetlerin yasaklanması, çevreyi olumsuz yönde etkileyebilecek olan tüketim maddelerinin...
  5. Katı atıkların stabilite analizi

Merhabalar. Cumhuriyet Üniversitesi'nde okumaktayım. Katı Atıkların Stabilite Analizi Ve Tasarımı konulu ödevimde yeterli dökümanlar bulamadım bu konuda elinde materyal bulunan ve paylaşmak isteyen arkadaşlar bana yardımcı olabilirmi?