Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katı faz Ekstraksiyonu?

Konu, 'Özel Teknik Konular' kısmında NEGATOSKOP tarafından paylaşıldı.

1. NEGATOSKOP

NEGATOSKOP CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar.
    Katı faz ekstarsyonu ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

2. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

daha detaylı yazarsanız yardımcı olabilirim..

Katı Faz Ekstraksiyonu Nedir?
    Katı faz ekstraksiyonunda bir sıvı fazdaki çözünen bileşenler veya bunlardan bir grup bir katı faza ekstraklanır. Katı faz tipik olarak, bir organik faza bağlı silikanın veya çapraz bağlı polistiren gibi bir organik polimerin gözenikli küçük parçacıklarından ibarettir. Ekstraksiyon bir grup mod içinde yer alabilir. Yani birden fazla adımı içine alabilir. Katı ekstraktan (ekstraklayıcı) bir küçük tüp içine yerleştirilmiştir...

google da bi araştırma yapıp kabaca bilgileri toplamışsınızdır sanırım..
    http://www.google.com.tr/search?cli...tı+faz+Ekstraksiyonu&meta=&btnG=Google'da+Ara

3. NEGATOSKOP

NEGATOSKOP CMNet Üyesi

Teşekkür ederim. Bişiler buldum bende daha detaylı.

Katı faz Ekstraksiyonu? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Katı Atıklar

Katı Atıklar Doç.Dr. Çağatay Güler ve Zakir Çobanoğlu tarafından sağlık bakanlığı için hazırlanan katı atıklarla ilgili bir dökümandır. [COLOR=Red]Dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.
  2. Katı Atıklar

Katı atıklar üzere tanımından bertarafına ve geri kazanımına kadar yazılmış güzel bir çalışma. Alıntıdır..
  3. Katı Artıkların Depolanması

Atık mı, Artık mı? Ben artık diyorum, yemek yediniz, hepsi bitmedi, kalan nedir? Atık mı, artık mı? Yemek arttı deriz değil mi, yemek artığını biz çöpe de atabiliriz, evde hayvanımız varsa ona yesin diye verebiliriz, değerlendiririz. Bu artık değerlendirilmesi, artıkların biyolojik olarak geri kazanılmasıdır. Çöp bidonuna atarsak atıktır, atık olabilir, ama atıklar ille de artık değildir....
  4. katı atık yönetimi

akdeniz üniversitesi katı atık yönetimi ders notları prof.dr bülent topkaya tarafından hazırlanmıştır download | ifile.it
  5. Katı atık yönetimi

Arkadaşlar merhaba, Prof. Dr. Mehmet Borat'ın katı atık yönetimi ders notlarına ihtiyacım var. yardımcı olabilirseniz sevinirim.İyi günler.