Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaygan Zemin Hakkında

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Fecriati tarafından paylaşıldı.

 1. Fecriati

  Fecriati CMNet Üyesi

  Arkadaşlar tesisimizde sürekli sulama yapılan yerlerde doğal olarak yosun oluşuyor ve bu da zemini çok daha kayganlaştırıyor. Gerekli yerlere "Dikkat Kaygan Zemin" uyarısı yerleştirdik ancak çok etkin bir çözüm değil mutlaka sorun yaşanıyor. Oluşan yosunu temizlemek ve yosun oluşumunu önlemek için ne gibi pratik tedbirler alınabilir?
   
 2. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  zemini neden sürekli sulama ihtiyacı hissediyorsunuz? konuyla ilgili elinizde foto varsa yükleyebilir misiniz? sorununuza daha net çözümler üretebiliriz o zaman. sorunuz biraz kapalı olmuş böyle. ben tam canlandıramıyorum gözümde açıkçası. ama şöyle birşey söyleyebilirim size sorunun kaynağına inerseniz ve ona çözüm bulabilirseniz başka birşey yapmanıza gerek kalmaz. hani derler ya batalık dururken sivrisineklerle savaşmak boşuna diye aynı o hesap....
   
 3. Ersin Bozkurt

  Ersin Bozkurt CMNet Üyesi

  örneğin kaygan merdivenlerin üzerine kaymaz bantlar yapıştırılıyor ,kauçuk veya keçeli.bunlar kaymayı engelliyor bunun benzeri yapılabilir.yosun oluşumu için havuz kimyasalları satanlara sorulabilir.

  C sınıfı ISG uzmanı
   
 4. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Oluşan yosunu temizlemenin en kolay yolu, o alanı klorla düzenli olarak yıkamak ve sonrasında fırça ile temizlemek. Bu basit yöntemi deneyin. Etkinliğine siz de şaşıracaksınız..
   
Kaygan Zemin Hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Sewergems hakkında

  merhaba bu program hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum.SewerGEMS modelleri CAD ortamıyla entegre edilebilir ve arka plan olarak autocad kullanılabilir gibi özellikleri var bunları kullanmak istiyorum. bu konuda bilgiye sahipseniz yardımcı olabilir misiniz bana? şimdiden teşekkürler:)
 2. Çed hakkında

  Arkadaşlar hepinize merhaba Biz İstanbul merkezli bir firmayız, Bilecikte ve Eskişehirde iki adet şubemiz bulunmaktadır. Eskişehirdeki şubemiz Ek - 2 den Ek - 1 geçiyor, Sorum şu Aynı vergi numarası altında Eskişehir şubesine alınacak Çed raporunun Bilecik Şubeye herhangi bir etkisi olmaktamıdır, Yatırım Eskişehir şubede düşünüldüğü için Bileciği etkilemez diye düşünüyorum ama yinede...
 3. Bor yağı hakkında

  Makinalarda kullanılan bor yağı hakkında nasıl bir yöntem uygulayarak atabiliriz? Standartı var mı dır? geri dönüşüm olarak neler uygulanmalıdır kısaca bilgi verirmisiniz?
 4. Katı atık depolama zemin geçirimsizliği

  Merhaba , benim sorum şu olacaktı ; Katı atık depolama alanlarında kil malzeme yerine kullanılacak kile benzer veya kül karışımı ne kullanılabilir fikri olan var mı acaba ?
 5. Zemin geçirimsizliği

  Santralımıza yapacağımız atık barajı için zemin geçirimsizliği ile ilgili deney yapmak istiyoruz. Kül barajını yapacağımız alanın zemini doğal kil ve böyle olunca da bunun zemin geçirimlizliği için yeterli olduğunu düşünüp jeomembran yapmak istemiyoruz. permeabilite deneyi bunun için yeterli midir? Bir üniversiteye yaptıracağımız deney raporu çed için ve uygulama projesi için kullanılabilir mi?