Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kazaların genel sebebi,Aşırı Güven!

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bizim napo, Aşırı güven zarar getirir.

Lu4FtlwoIk8

Kazaların genel sebebi,Aşırı Güven! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. çevre yönetimi genel müdürü ve çed ve planlama genel müdürü ile görüşmeler

ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRÜ VE ÇED VE PLANLAMA GENEL MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞMELER 28.10.2009 tarihinde Çevre Yönetimi Genel Müdürü sayın Prof.Dr.Lütfi AKÇA ile Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sevinç KARAKAYA bir görüşme gerçekleştirmiş tir. 21.11.2008 tarihinde yayınlanan Çevre Denetim Yönetmeliği ile çevre mühendislerinin çevre görevlisi ve koordinatör tanımlarıyla ile ilgili...
  2. Evsel biyolojik arıtma tesisine aşırı azot giderimi

merhaba arkadaşlar evsel biyolojik arıtma tesisimiz aşırı kirlilik yükü olara azot girişi var projede toplam azot 50 mg/lt olarak kabul edilmiş ama kasım ayından beri 80-130 mg/lt azot girişim var bunu havalandırma havuzumda nitrifikasyon ve dentrfikasyon bölgeriyle oynayarak ve oksijen sıkı bir oksijen takibi yakalarak idare etemeye çalıştım bu güne kadar .ve bunun sonucunda havalandırma...
  3. Yürürlükte Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelik

BÜYÜK ENDÜSTRİYEL KAZALARIN KONTROLÜ HAKKINDA YÖNETMELİK Yayın tarihi : 18.08.2010 Resmi Gazete Sayısı : 27676 Amaç Bu Yönetmelik, tehlikeli maddeler bulunduran kuruluşlarda büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve muhtemel kazaların insanlara ve çevreye olan zararlarının en aza indirilmesi amacıyla, yüksek seviyede, etkili ve sürekli korumayı sağlamak için alınması gerekli önlemler ile...
  4. Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelikte Değişiklik

31.07.2012 tarihli resmi gazete yayınlanan yönetmelikle ilgili değişikler aşağıdaki gibidir. 18 ağustos itibari ile yürürlüğe girmesi planlanan SEVESO beyanları, BEKÖP ve Acil Durum Planları; 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe girecektir. ---------------------------------------- MADDE 1 [FONT=Times]– 18/8/2010 tarihli ve 27676 say[FONT=Times]ıl[FONT=Times]ı Resm[FONT=Times]î Gazete'de...
  5. Büyük endüstriyel kazaların kontrolü hakkında yönetmelik

Arkadaşlar yönetmelik 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe giriyor. Seveso Bildiriminize göre Alt veya Üst seviye kuruluş iseniz yapmanız gereken şeyler var, - Taslak Güvenlik Raporunun Hazırlanılması - Dahili Acile Durum Planının Hazırlanması - Büyük Kaza Önleme Politikasının Oluşturulması gibi. Bunlarla ilgili yönetmelikte geçen rehber yayımlanmadı diye biliyorum. Bir arkadaşımdan da...