Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kendi elektriklerini üretiyorlar

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Akın Y. tarafından paylaşıldı.

1. Akın Y.

Akın Y. CMNet Üyesi

Kendi elektriklerini üretiyorlar

Burdur'un Büğdüz Belediyesi, yenilenebilir enerjinin gündemde olduğu şu günlerde önemli bir projeye imza attı.

Eki Görüntüle 11466
    Tarımda pompalarla yapılan sulama için her yıl 40 ila 60 bin lira elektrik parası ödeyen belde artık kendi elektriğini üretiyor...
    Büğdüz, Burdur'a bağlı bin 650 nüfuslu bir belde...
    Kent merkezine 14 km uzaklıktaki belde, 1971'deki depremde yerlebir olunca başka bir yere taşınmış.
    Deprem konutlarıyla yeniden inşa edilen belde, o günden bu güne yeniliklere açık... Hayvancılık, tarım ve halı dokuma beldenin önemli gelir kaynakları..
    Tarımda sulamayı pompalarla yapan yöre halkı her yıl 4 ay için 40 ile 60 bin lira elektrik parası ödemeye mahkumdu.
    Maliyeti düşürmek için arayışa giren Büğdüz Belediyesi, alternatif bir çözüm buldu.
    Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'na sunulan proje ile beldeye 194 güneş paneli kuruldu.
    Üretilen elektrik, kullanılmadığında da karşılığı alınmak üzere TEDAŞ'a veriliyor
    Beldeye maliyeti 200 bin lira olan paneller, 3 yıl içinde kendini amorti edecek...

Kendi elektriklerini üretiyorlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mühendis olup, kendi işimi kuracağım diyenler

• Kendi işimi kurmak istiyorum fakat biraz daha “pişmem” gerekli mi sektörde? • Kendi işimi kuracağım fakat biraz sermayeye ihtiyacım var sanki… • Kendi işimi kurmak istiyorum fakat piyasa benim gerçek değerimin farkında değil. • Kendi işimi kurmak istiyorum fakat kişisel çevrem benim deli olduğumu düşünüyor. • Kendi işimi kurmak istiyorum fakat teknik bilgim yetersiz. • Kendi işimi...
  2. Kendi elektriğini kendin üret

Kendi elektriğini kendin üret Yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili yeni yönetmelik çıktı. Bu sayede özellikle toplu konut, okul, hastane gibi yerler kendi elektriklerini üretebilecek. Rüzgâr ya da güneş gibi kaynaklarla 500 kilovatın altında elektrik üreteceklerin lisans almasına gerek yok. 3 Aralık’ta Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle artık yenilenebilir enerji...
  3. Kendi idrarlarını içiyorlar

Tarihinin en büyük kuraklıklarından birini yaşayan ABD’nin en büyük eyaleti Teksas, su sıkıntısının üstesinden gelebilmek için geri dönüşüme başvuracak. Teksaslılar, çok hoşlarına gitmese de kendi idrarlarını içmeye hazırlanıyor. Teksas’ın 27 bin nüfuslu Big Spring kasabası, su sıkıntısının çok daha beter bir duruma gelmemesi için içme suyunu idrardan sağlamaya karar verdi. Geri...
  4. Kendi şirketimiz içn bir dergi hazırlamak istiyoruz. yardım lütfen

Merhaba arkadaşlar kendi şirketimiz için dergi hazırlamak istiyorum aylık olarak . Şirketimizin reklamı için bir dergi olacak. tavsiye istiyorum sizlerden . nasıl olmalı nasıl olabilir ... yardımlarınız için teşekkürler şimdiden