• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kentsel atıksu arıtma tesisleri izin süreci

Burak Dumlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Albayrak Erzurum Şeker Fabrikası
Arkadaşlar Kentsel Atıksu Arıtma Tesisleri İzin Süreci hakkında fazla bir bilgim yok bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Tesisin durumunu Şöyle özetleyeyim.
Şuan inşaat aşamasında olan faaliyete geçmemiş 450.000 nüfus kapasiteli atıksu arıtma tesisinin izinler kapsamında GFB sini tesis faaliyete geçmeden öncemi almam gerekiyor Faaliyete geçtikten sonramı?
Deşarjını dereye yapacak olan bu arıtma tesisinin deşarj iznini alırken bana ne tür evreklar gerekecek?

Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok mutlu olurum

Proje onay ve ÇED alındı. Tesis tamamlanmak üzere. Benim tam olarak merak ettiğim GFB Faaliyete geçmeden öncemi alınacak sonramı?

evet GFB sizin deşarj ön izniniz gibi olacak yani faaliyete başladığınızda GFB'nizin olması gereklidir.

ÇED ve AATPO işletme açılmadan GFB ve İZİn açıldıkdadan sonra alınıyor

ÇED ve AATPO çalıştırılmak üzere yapılmak üzere yapıldığı zaman gibi kalıplar olur
GFB ve İzinde yapıldığından edildiğinden gbi ibareler olur

zaten GFB bir süreç işletmeye zaman kazandırmak için

Peki gfb nin işletmeden önce alınması gerektiği yönetmelik genelge yada nerde geçiyor ben bulamadımda

Burak bey bugun il müdürlüğüne gittim dediğim gibi gfb arıtma tesisi bittikten sonra alınıyor

yanlız umarım deşarj standartlarını sağlaması gerekir unutmayın

Ali bey banada il çevre çalışmaya başlamadan alın dedi fakat neye dayanarak dedi nerde yazıyo bu bilmiyorum pazartesi gidip soracam. aslında zor bir istek değil ama dayanağını merak ediyorum

aynı şekilde bizde arıtma tesisi faaliyete geçtikten sonra gfb aldık. ayrıca tesis haziran 2014 itibariyle faaliyete geçti. zaten gerekli belgeleri hazırlayabilmek için (iş akım ve proses özeti) halihazırda çalışan bir tesis olması gerekiyor ki belgeler istedikleri formatta olsun.