Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kesikli İşletim Durumunda Kimyasal Çöktürme İşlemiyle Atıksudan Fosfat Geri

Konu, 'Özel Teknik Konular' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

1. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Süleyman Demirel Üniversitesi
    Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi
    10-1,(2006),116-124
    Kesikli İşletim Durumunda Kimyasal Çöktürme İşlemiyle Atıksudan Fosfat Geri Kazanım Potansiyeli
    N. Ö. YİĞİT, S. MAZLUM
    Süleyman Demirel Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü, ISPARTA çalışmasıdır.

Ekli Dosyalar:

2. Canan Mete

Canan Mete CMNet Üyesi

Cevap: Kesikli İşletim Durumunda Kimyasal Çöktürme İşlemiyle Atıksudan Fosfat Geri

dosyayı indirdim ama hata veriyor, yeniden yükleyebilirmisiniz??

3. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Cevap: Kesikli İşletim Durumunda Kimyasal Çöktürme İşlemiyle Atıksudan Fosfat Geri

Dosya hatalı.İndirdikten sonra açılmıyor.Tekrar yükleme şansınız varsa sevinirim.Teşekkür ederim.

Kesikli İşletim Durumunda Kimyasal Çöktürme İşlemiyle Atıksudan Fosfat Geri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Akdeniz kızıl toprağı kullanılarak atıksudan fosfat adsorpsiyonu

Nilgün BALKAYA İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü, 34320 Avcılar - İSTANBUL Akdeniz Kızıl Toprağı Kullanılarak Atıksudan Fosfat Adsorpsiyonu Bu çalışmada, Akdeniz Kızıl Toprağı kullanılarak sentetik atıksudan fosfat adsorpsiyonu araştırılmışyır. Kesikli sistemde gerçekleştirilen adsorpsiyon çalışmalarında, kullanılan toprak miktarının fosfat...
  2. Hareketli yataklı ardışık kesikli sistemlerde sıcaklığın nitrifikasyon hızı üzerine

Hareketli yataklı ardışık kesikli sistemlerde sıcaklığın nitrifikasyon hızı üzerine etkisi Hakan DULKADİROĞLU*, Derin ORHON İTÜ İnşaat Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü Bu çalışmada hareketli yataklı ardışık kesikli biyofilm reaktörlerinde (HYAKBR) sıcaklığın nitrifikasyon hızı ve maksimum ototrofik çoğalma hızı üzerindeki etkilerinin ortaya konulması amaçlanmıştır. Çalışma kapsamında...
  3. Ardışık Kesikli Reaktör

Ardışık kesikli reaktör çalışma problemleri, modellenmesi avantaj ve dez avantajlaı hakkında bilgiye ihtiyacım var. Paylaşırsanız memnun olurum.
  4. Anaerobik Arıtma İşletim Problemleri

Bir ödevim için anaerobik arıtmada yaşanılan işletim problemlerini hazırlamam lazım. Fakat direkt olarak bulamadım. Aklıma gelenler koku,pH ayarlanmasının güçlüğü gibi işletim problemler.Dahası için tecrübelerinize ihtiyacım var. Teşekkürler
  5. Atıksudan kükürtlü birleşikler ve sülfat giderimi hakk.

Merhabalar, Atıksudan sülfat ve kükürtlü birleşikleri nasıl giderebiliriz ? Suyumuz endüstriyel atıksu ve OSB kanalizasyonuna deşarj edilecek.