Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Keson kuyu projesi

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında Bahtiyar Karaca tarafından paylaşıldı.

1. Bahtiyar Karaca

Bahtiyar Karaca CMNet Üyesi

Günaydın arkadaşlar belediyemiz kendi imkanları ile keson kuyu yapacak elinizde yada iller bankasında çalışan var mı keson kuyu projesi lazım örnek yardımcı olabilecek arkadaş var mı bana acaba

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Ahmet bey konunuzu gördüm. Arşivime baktım ama maalesef elimde yok. Diğer arkadaşlarda eminim bakıyordurlar..

3. Bahtiyar Karaca

Bahtiyar Karaca CMNet Üyesi

arkadaşlar artık ben ulaşabilirsem buraya ekleyeyim
    görüyorum ki içme suyu ile ilgili çalışan yok

Keson kuyu projesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kuyu suyu Amonyak Giderimi

arkadaşlar merhabalar; içme ve kullanma suyu amacıyla kullanılan bir kuyuda yapılan analizde amonyak derişimi standartta 0.5 mg/l iken 1.53 mg/l olarak ölçülmüştür.kuyu 110 mt derinlikte ve 40.mt den itibaren dalgıç pompayla 25m3 lük depoya aktarılıyor.sonra klorlanıp kullanılıyor.amonyağın bu derecede olması çok tehlikeli olduğu biliniyor.su temini kuyudan yapıldığı için havalandırma ünitesi...
  2. Kuyu suyu izin belgesi!

Arkadaşlar bir firmam var ve kuyusu mevcut. Kuyusunun derinliği 10 m. altında izini yok , derinliği itibariyle izin almasınada gerek yok ama , acaba ben ekstra bişey yaptırmalımıyım, çevre denetimi esnasında sorun yaşamamak için, gelen denetçiler benden ne isteye bilir, ne yapmalıyım. Şİmdiden tşkler
  3. Kuyu izni

Arkadaşlar Merhaba; Tesiste kullanılan kuyu suyu İSKİ nin sayacından geçmektedir. Ayrıca bir kuyu suyu kullanma izni almak gerekir mi?
  4. Soğutma kulesi blof suları, yağmur suyu ve drenaj(kuyu) suyu arıtma projesi

merhaba arkadaşlar, çalıştığım firmada başlıkta belirttiğim gibi, 1.soğutma kulesi blöf suları (Kullanılan kimyasallar- Depozit önleyici, pH düzenleyici, Biosit kullanılmaktadır.) 2.yağmur suyu 3drenaj (kuyu) suları arıtılarak tekrardan kullanma suyu olarak (lavabo suyu) olarak kullanmak istiyoruz. teknik şartnamede; -SİSTEM TEMELİ- Ön Kimyasal Dozajlar, UF & CEB ünitesi Filtrelenmiş...
  5. Kuyu suyu analizleri

Atık barajımız için açılan kuyulardan numune alıp SKKY tablo 1'e göre analiz yaptırıyorduk. Yalnız tablo 1 kaldırılmış. Analizimizi hangi tabloya göre yaptıracağız. Orman ve Su işleri Bakanlığının yer altı sularıyla ilgili bir yönetmeliği olduğu söyleniyor. Ama ben böyle bir yönetmelik bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz