• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kimler isg uzmanı veya isg uzmanı olmak istiyor?

Kimler İSG uzmanı

• Kullanılan toplam oy
    57

Ümit Mert

Kayıtlı Kullanıcı
Güncel iş ilanlarında İSG uzmanlığı sertifikası aranır olmuş. İş yerlerinin İSG uzmanı talepleri yaygınlaşacak gibi görünüyor.

18 Ağustos 2013 'de bir sınav var. Bu sınava yetiştirilmek üzere bir kursa başladım. İSG uzmanı olmak revaçta dediler bizde olalım dedik. :) (Tabi ki son cümle espriydi.)

İSG uzmanı olup ta başlı başına İSG danışmanlığı yapan var mı acaba?

@Kezban Özer
haha:)
Ekim'12 de aldım belgemi ama kullanmıyorum pek ilgilenmiyorum da açıkçası sadece elimde bulunuyor:)

ben de aynı sınav için dershaneye yazıldım. Sertifikayı alıp kullanmayı da düşünüyorum. İzmir piyasasında maaşlar çok düşük ve şuan çalıştığım yerden de çıkmak istiyorum, bir sonraki iş bulma macerasında elimi kuvvetlendirecek bir belge olacak, çünkü artık zaruri bir durum işletmeler için.. hatta isg de uygulama da uzmanlaştıkça tam zamanlı bir yere bağlı çalışmaktansa bireysel de çalışmayı düşünüyorum açıkçası.

sınava gireceklere başarılar,

ISG konusu ilk etapta işletmelere maddi külfet olarak görünüyor ama aslında üretimde verimliliği arttırmaya yönelikte çalışıyor.

ISG belgesinin nerde ne zaman lazım olacağı hiç belli olmuyor, bir telefon geliyor tanıdıkalrınızdan sende ISG belgesi varmı diye, eğer imkanınız varsa ve çalışmıyorsanız bence kesinlikle alın, bu arada ENERJİ YÖNETİCİLİĞİ bi seneye kalmaz revaçda olacak, benden sölemesi o belgeyide alabilirseniz almalısınız...

@rmzn

Yanlış bilmiyorsam çevre mühendisleri enerji yönetici belgesi alamıyor galiba. sizin bu konuda net bir bilginiz var mı?

ben belediyede çalışıyorum, alabildiğimiz sölendi firma tarafından, hatta seni kursa yazdırıyoruz dediler ok dedim bende, bence yetkili bi firmaya sormanızı tavsiye ederim, hatta iyiki sölediniz bende bi kontrol edeyim:)

Ahmet bey dediğiniz gibi sordum kayıtım yapılmış kursa ama kimse bakmamış çevre mühendisi alabiliomu diye:) gözlernden kaçmış galiba ben sorunca öğrendikki sadece makina ve elektirikciler alabiliyormuş:) neyse kısmet değilmiş diyelim:)

@CMNet Okuru
Merhaba;

Çevre Mühendisleri Enerji Yöneticisi olabiliyor. Ben 2011 yılında aldım bu sertifikayı...

Ümit bey firmada yanlış bilgi verdi o halde, çok karıştı trafik:D umarım siz haklısınızdır... benim internet aramalarımdada sadece makina ve elektirik yazıodu :) ben bir daha aratayım firmayı. tşkr düzeltme için

@Sadiye Yüce
artık almış bir meslektaşımız var demekki, bizde alabiliyoruz :) teşekkürler.

@rmzn
Ben üstteki mesajları okumadan cevap verdim. Kusura bakmayın. Yazdıklarım İsg uzmanlığı içindi.

@Ümit Mert
ümit bey bende hata ısg nin içinde yeni bir konu açtım gibi oldu:) ama doğru sonuca ulaştık önemli olan bu:)

@Eda Kandemir
aynen ISG de olduğu gibi özel firmalar var yetkili kurs hizmeti verebilen onlardan alınabiliniyor eğitim... ISG ye benziyor işleyiş. Bu nasıl bir iştir aklım almıyor ya, Geçen bir ilan gördüm, çevre mühendisi aranıyor aranan özellikler, çevre görevlisi belgesi, ISG uzmanı, ISO Kalite belgelerine sahip, LPG sorumlu müdürlük yapabilecek, anlamadığım mezun oluyorsun iş başvuru yapacaksın, Çevre görevlisi belgen varmı, ISG belgen varmı yol LPG belgen, yok şu belgen bu belgen hiç bitmiyorki, belgeler olmadan işe başlayamıyorsun, ama bu belgeleri almak yeni mezun öğrenci için bi ton para, acaba diyorum iş verenler bu belgeleri sokakdamı dağıtılıyor sanıyor. yada 3 4 mühendisin yapacağı işi bir mühendise yaptırma düşüncesi, ama işin maaş kısmına gelince 3 4 mühendis maaşı vermiyorlar, yada firma belge kolleksiyoncusu başka bir açıklaması olamaz:) sonumuz hayrola:)