Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kimyasal aritim hakkinda yardim

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında katıger tarafından paylaşıldı.

1. katıger

katıger CMNet Üyesi

Prosesten cikan atiksuyun karakteristigi asagidaki gibidir.
    pH: 11.9
    koi:2000
    akm: 400
    Q=100ton/gun

yukaridaki parametrelere gore koagulasyon-flokulasyon unitesi dusunulmektedir. unitelerin projelendirmesi ve kimyasal giderleri olan ornek bir proje elinde olan varmi ?

2. Muhammet Bekir Yılmaz

Muhammet Bekir Yılmaz CMNet Üyesi

Cevap: kimyasal aritim hakkinda yardim

Jar testİ yap

3. Nefize Yıldız

Nefize Yıldız CMNet Üyesi

Cevap: kimyasal aritim hakkinda yardim

öncelikli olarak jar testi yapmalısın. demir ııı klorür, kostik ve poli kullanabilirsin. Jar testinden sonra tekrar analiz yaparak ne kadarlık verim sağlanmış ve su kirliliği kontrol yönetmeliğinde ilgili tablodaki değerlere yaklaşıp yaklaşmadığına bakmalısın. Ona göre dizayn yapabilirsin.

kimyasal aritim hakkinda yardim konusuna benzer içeriklerimiz
  1. staj hakkında yardım

harran üni. 2 sınıf öğrencisiyim samsunluyum samsunda yaşıyorum . bu yaz staj yapcam. tavsiyee ettiğiniz bi yer varmı bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? özellikle samsunda yasayanlar varsa daha cok makbule gecer yardımlarınız için şimdiden teşekkr ederim
  2. Paket kimyasal arıtma hakkında

Paket Kimyasal Arıtma Tesislerinin hesaplanması nasıl yapılıyor ? Elinde bir örnek hesaplama olanlar paylaşabilirse sevinirim.
  3. Icp-ms/oes, gc-ms, gc cihazları hakkında yardım

iyi günler bana acil olarak ICP-MS/OES vb. cihazların ölçüm aralıkları lazım. Tam olarak konu: 'EC Water Frame Directory/AB Su Çerçeve Direktifinde yeralan "priority pollutants/öncelikli kirleticiler" için belirtilen detection limit değerlerinde bu kirleticileri suda ölçmek için uygun cihaz ve metot belirlenmesi' metodları belirledim ama cihazları ve bu cihazların ölçüm aralıkları...
  4. Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehlikelere dair görev yönetmeliği hakkinda

KİMYASAL, BİYOLOJİK, RADYOLOJİK VE NÜKLEER TEHLİKELERE DAİR GÖREV YÖNETMELİĞİ kapsamında valilikten çalıştığım hastaneye yönetmeliğin 5. maddesi gereği kurumumuzdan kimyasal veya biyolojik içerikli tehdit veya tehlike yaratabilecek üretim, depolama, araştırma, atık tesisi, laboratuvar ve işletmeler listesinin il müdürlüğüne gönderilmesini, tesisimizin konuyla ilgili kapasite bilgilerinin ve...
  5. Yürürlükte Kimyasal maddelerle çalışmalarda sağlık ve güvenlik önlemleri hakkında yönetmelik

KİMYASAL MADDELERLE ÇALIŞMALARDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 12.08.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28733 Amaç: Bu Yönetmeliğin amacı, işyerinde bulunan, kullanılan veya herhangi bir şekilde işlem gören kimyasal maddelerin etkilerinden kaynaklanan mevcut veya ortaya çıkması muhtemel risklerden çalışanların sağlığınıkorumak ve güvenli bir çalışma ortamı...