Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimyasal arıtma çamurları

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Sadık Güven tarafından paylaşıldı.

1. Sadık Güven

Sadık Güven CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Geçici faaliyet belgesi başvurusu öncesi İ.S.K.İ 'den DKKR başvurusu sürecindeyim. Firmamızdaki kimyasal arıtma sonucu oluşan arıtma çamurlarını İstanbul içinde gönderebileceğim lisanslı bir bertaraf tesisi aramaktayım. Firma ismi verebilecek olan ve görüş belirtecek olan arkadaşlar olursa çok sevinirim, teşekkürler.

2. Neşe Taştan

Neşe Taştan CMNet Üyesi

Sadık Bey merhaba,

Güncel olduğunu düşünmüyorum fakat yol göstermesi açısından Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığı Sayfasında bulunan lisanslı tesisler linkine tıklayarak oluşan atığın kodunu girdiğinizde size atık geri kazanım ya da bertaraf eden tesislerin dökümü çıkacaktır. Sizin atığınızın kodu 19 02 05 gibi geldi ve buna göre bir arama bile yaptım umarım yardımcı olur.

Ekli Dosyalar:

Mustafa K. bunu beğendi.
  3. Sadık Güven

Sadık Güven CMNet Üyesi

Neşe hanım çok teşekkür ederim, şu anda bir firma ile görüşüyorum sonucu burdan da paylaşacağım.

Neşe Taştan bunu beğendi.
  4. Erkan Karakaya

Erkan Karakaya CMNet Üyesi

EKOLOJİk ENERJİ FİRMASINA GÖNDERE BİLİRİSNİZ ATIK KODUNUZ 19 08 13 olabilir.

5. Sadık Güven

Sadık Güven CMNet Üyesi

Erkan bey teşekkürler, ekolojik enerji firmasına gönderiyorum. Atık kodu olarak 11.01.09 'u belirledik.

6. Erkan Karakaya

Erkan Karakaya CMNet Üyesi

atık kodunu ekolojik çevre ile değilde il müdürlüğünüz ile belirlerseniz daha iyi olur.

7. Burçak SG

Burçak SG CMNet Üyesi

8. Sadık Güven

Sadık Güven CMNet Üyesi

9. Fosfornaya

Fosfornaya CMNet Üyesi

Selamlar,

Yenilenen DKKR Başvuru Dosyasını sizinle paylaşmak isterim. Henüz İSKİ nin internet sitesinde yayınlanmadı. Ama İSKİ den rica ettim, gönderdiler. Sizin de ihtiyacınız olabilir .

Selamlar,
    Selen

Ekli Dosyalar:

Sadık Güven ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Selen Hanım paylaşımınız dan ötürü teşekkür ederim, müthiş bir zamanlama :)

Kimyasal arıtma çamurları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Arıtma çamurları

merhaba arkadaşlar elinizde arıtma çamurları hakkında dökümanlar varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.Arıtma çamuru nedir, özellikleri nelerdir,bertaraf yöntemleri nedir,arıtma çamurlarının kompostlaştırılması konularını içeren dökümanlara ihtiyacım var.
  2. Arıtma çamurları

arıtma çamurlarının stabilizasyon yöntemlerinden klor oksidasyonu,kireç stabilizasyonu,ısıl işlem,anaerobik çürütme,aerobik çürütme ve kompostlaştırmanın dışında başka stabilizasyon yöntemleri var mı? Ya da bu yöntemlerde genel bilgilerden ayrı yeni bilgiler var mı?
  3. Arıtma çamurları

arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. şuanda evsel arıtma tesisi filtrepresten çıkan çamurlar aşırı sulu çıkmaktadır ve gelen çamur miktarı çok fazladır. Bunun sebebi ilk önce filtrepres yetmiyor diye düşündüm ve belt filter alınması gerektiğine karar verdim ancak az önce bir firmayı aradığımda mevcut tesisimizdeki filtrepresin kapasitesinin yeterli olduğunu söyledi ve bunun başka bir...
  4. Arıtma çamurları depolama

Arkadaşlar kimyasal arıtma tesisimizde çamur filtre preslerden çıkan çamuru nelerde depolayabiliriz. Bu konuda yapmış olduğunuz çalışmalarda bana mümkünse resimli örnek verebilir misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
  5. Arıtma çamurları

ARITMA ÇAMURLARI NE ŞEKİLDE BERTARAF EDİLMELİDİR? Arıtma tesislerinde oluşan arıtma çamurlarının nihai bertarafından önce arıtılması gereklidir. Atıksu arıtma tesislerinde oluşan çamurun arıtılması ve depolanması için seçilecek yöntem, atıksu karakterizasyonuna, arıtmada kullanılan kimyasal maddelere, ilgili mevzuata bağlıdır. Arıtma çamurunun bertarafı işlemi de ayrı bir gider kalemi...