Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimyasal arıtma da koagülasyon tankı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Mehmet Ünlüdere tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Ünlüdere

Mehmet Ünlüdere CMNet Üyesi

KOAGÜLASYON ÜNİTESİNDE FECI3(KOAGÜLANT) İLAVESİ YAPMADAN ÖNCE pH AYARI GEREKLİMİDİR DEĞİLMİDİR PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

2. M. Çağrı Karabuğa

M. Çağrı Karabuğa CMNet Üyesi

Merhaba Mehmet Bey.Kimyasal arıtmada uygun koagülant dozunu,uygun pH aralığını,polielektrolit cinsini ve dozunu jar testi ile tespit ederiz.Belki en uygun koagülant olarak FeCl3,koagülant dozuda atıyorum 100 mg/lt bulmuş olabilirsiniz.Belki farklı pH aralığında 100 mg/lt koagülant dozu daha iyi bir kirletici giderimi yapabilir.Bunun için deneme yanılma,jar testi uygulayabilirsiniz.İyi günler.

3. Mehmet Ünlüdere

Mehmet Ünlüdere CMNet Üyesi

teşekkür ederim Mehmet Bey. İyi çalışmalar dilerim...

Kimyasal arıtma da koagülasyon tankı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kimyasal Arıtma

Merhaba arkadaşlar, Kimyasal arıtmada taşmalar oluyor, büyütmek ya da yeni bir tank yapmamız gerekiyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
  2. Kimyasal Arıtma

kimyasal arıtma tasarımı yaparken tankların bekleme süreleri aralıkları nelerdir. araştırıyorum ama bulamadım acil yardım edebilen olursa çok sevinirim.
  3. atıksu arıtma tesisi asit baz depolama tankı

Merhaba arkadaşlar, Atıksu arıtma tesislerinde sülfürik asit ve sodyum hidroksit tankı aynı yerde üstelik de otomasyon sisteminin olduğu alana koyulabilir mi? Yeterli derecede havalandırma yapıldığı halde yine de bir tehlike arz eder mi? Ayrıca 1,5 m. x 1.5 m olan bu tanklarda asit ve baz'ın ağzı açık olur mu? Kapalı olursa patlama riski arz eder mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.. İyi...
  4. Kimyasal arıtma

karışık endüstrili atıksularda kimyasal arıtım metodları nelerdir? [COLOR=#333333] [COLOR=#333333]KOI:4000 , AKM:1850, BOI:1700, TOPLAM FOSFOR: 20 TOPLAM AZOT: 70 mg/ lt giderimi için neler yapılmalıdır? en modern teknolojiler nelerdir?
  5. Atiksu aritma tesisi çökeltme tanki çift sira savak hesabi yardim!!!

Arkadaşlar merhaba çökeltme tankında savak yükünü sağlamak amacıyla çift sıra savak yapmak durumundayım fakat elimde yeterli bilgi yok . tasarım konusunda yardım edebilecek olan var mı ?