Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimyasal arıtma dengeleme havuzu

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Nurhayat Karadağ tarafından paylaşıldı.

1. Nurhayat Karadağ

Nurhayat Karadağ CMNet Üyesi

100 ton luk kimyasal arıtma dengeleme havuzunda oluşan gaz çıkışını 20cm çapında bir boruyla cazibe bazlı sağlıyorum.
    Sorum şu;
    Havuzun içine bi karıştırıcı veya dipten havalandırma sistemi yerleştirsem ve aynı bacadan terfi etsem. O şekilde arıtma sistemine versem ne gibi bi sonuçla karşılaşabilirim.
    Amacım atıksuda oluşan gazın durgun sudan ayrılmasını depolanmamasını sağlamak.
    Acaba bunun avantaj veya dezavantajı ne olur. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

2. Cemil

Cemil CMNet Üyesi

sakıncalı olabilir...aynı bacadan terfi etmen yerine ek bi baca yapman gerekebilir....

3. Nurhayat Karadağ

Nurhayat Karadağ CMNet Üyesi

Peki başka türlü bi sıkıntıyla karşılaşabilir miyim...

Kimyasal arıtma dengeleme havuzu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kimyasal Arıtma

kimyasal arıtma tasarımı yaparken tankların bekleme süreleri aralıkları nelerdir. araştırıyorum ama bulamadım acil yardım edebilen olursa çok sevinirim.
  2. Arıtma Havuzu İnşası

Arkadaşlar bir aya kadar havuz inşaatına başlıyoruz, ilk tesisim olduğundan özellikle havuz inşaatı için nelere dikkat etmeliyim.Neler ilerde problem olur.Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
  3. Dengeleme havuzu hesabı

paket arıtma dengeleme havuzu hesabı nasıl yapılmalı ? örneğin 200 kişilik bir paket arıtma tesisi için dengeleme havuzu hesabı nasıl yapılır ?
  4. Dengeleme havuzu hacmi hesaplama

Excelde eklenik hacimli hesaplama yontemi nasıl yapılıyor ?
  5. Kimyasal arıtma

karışık endüstrili atıksularda kimyasal arıtım metodları nelerdir? [COLOR=#333333] [COLOR=#333333]KOI:4000 , AKM:1850, BOI:1700, TOPLAM FOSFOR: 20 TOPLAM AZOT: 70 mg/ lt giderimi için neler yapılmalıdır? en modern teknolojiler nelerdir?