Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimyasal Arıtma Hesap Programı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında gzmk tarafından paylaşıldı.

1. gzmk

gzmk Misafir

Arkadaşlar elinde kimyasal arıtma hesap programı olan var mı??

2. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

programa çok takılma bence metcalfden yardım alabilirsin. Detaylı baya biiii :)

S.Gönenç Çalıcı bunu beğendi.
  3. gzmk

gzmk Misafir

teşekkürler fakat verilere kısa yoldan ulaşabilmem için program gerekli bana

4. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

başka birinin hazırladığı bu tarz bi programı kullanman bence zor olabilir yani kendisi hazırladıysa hazır olan programlar haricinde. o yüzden kendin oluştur excelde kolayca yapabilirsin. ama elinde olan biri varsa ve paylaşırsa güzel olur :)

5. gzmk

gzmk Misafir

işte o elinde program olanın paylaşmasını bekliyorum ben :D

6. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Konuları düzenlerken gördüm.

1. si neyin kimyasal hesabı atıksu, temizsu
    2.si hangi ünitenin yada bölümün hesabı

3. süde kullanacağın programın güvenilirliğini test etmen lazım. Test edene kadar yenisini yazmak daha kolay bence..

7. Alpaslan Yenici

Alpaslan Yenici CMNet Üyesi

Bende aynı fikirdeyim, şimdi oldu da sana bu programı gönderdim diyelim peki, kabuller ve formüller doğru mu yanlış mı nasıl bileceksin? Programa nasıl güvenip bişyler yapacaksın?? ikincisi şunu söylemek isterim, kimyasal arıtma tasarımı çok zor bi iş değil, inan hesap makinesi ile 1 dk içinde bir kimyasal arıtma tesisi tasarımı yapabilirsin, önemli olan doğru proses seçimlerini yapabilmektir ve üzülerek söylüyorum böyle bi program yok..

Fatih Özcan bunu beğendi.
  8. Gökhan Ş.

Gökhan Ş. CMNet Üyesi

1 dakika içinde tasarım yapılabiliyor mu? vay canına

Muharrem Kılıç ve Melih Coşar bunu beğendi.
  9. Alpaslan Yenici

Gökhan bey niye bu kadar şaşırdınız anlayamadım, siz baya zorlanıyorsunuz sanıyorum.. isterseniz yardımcı olabilirim..

10. serdaralkan

serdaralkan CMNet Üyesi

Burası insanların birbirini rencide etmesi veya birşey ispatlaması amacıyla kurulmadığını düşünüyorum. Arkadaşa yardım etme amacı olanlar ilgilenirse daha iyi olur diye düşünüyorum.

Saygılar ve Sevgilerle;

Taylan Sağlam, matagenc ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  11. E.Onur Özçiçekçi

E.Onur Özçiçekçi CMNet Üyesi

Merhabalar aslında bana yardımcı olabilirsiniz. 135 mg/litre nikel, 53 mg/litre krom ve 8000 mg/litre Sülfat içeren ortalama 500 m3/gün debiye sahip bir atıksu için kimyasal arıtma tesisi nasıl tasarlanır, hesapları ile anlatabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

---Deşarj standartlarını vermeyi unutmuşum---

Nikel 5 mg/l, krom 5 mg/l, sülfat 1700 mg/l

12. Alpaslan Yenici

Onur bey konu kimyasal arıtma hesap programı arayışında olan bir arkadaşın isteği ile ilgili, bence siz isteğinizle ilgili ayrı bir konu açın.. ayrıca niyetinizi gayet iyi anlayabiliyorum.. Benim amacım yanlışıyla doğrusuyla burada gerçekten meslektaşlarıma elimden geldiğince yardımcı olabilmek..!! Sizin konunuza dönecek olursak siz tasarım ve hesapları elinizden geldiğince yapmaya gayret edin sonra arzu ederseniz ben kontrol eder size yanlışlarınızı söylerim.. Saygılar sunuyorum..

13. E.Onur Özçiçekçi

E.Onur Özçiçekçi CMNet Üyesi

Teşekkürler yinede

Kimyasal Arıtma Hesap Programı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kimyasal Arıtma

Merhaba arkadaşlar, Kimyasal arıtmada taşmalar oluyor, büyütmek ya da yeni bir tank yapmamız gerekiyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
  2. Kimyasal Arıtma

kimyasal arıtma tasarımı yaparken tankların bekleme süreleri aralıkları nelerdir. araştırıyorum ama bulamadım acil yardım edebilen olursa çok sevinirim.
  3. Kimyasal arıtma çamurları

Arkadaşlar merhaba, Geçici faaliyet belgesi başvurusu öncesi İ.S.K.İ 'den DKKR başvurusu sürecindeyim. Firmamızdaki kimyasal arıtma sonucu oluşan arıtma çamurlarını İstanbul içinde gönderebileceğim lisanslı bir bertaraf tesisi aramaktayım. Firma ismi verebilecek olan ve görüş belirtecek olan arkadaşlar olursa çok sevinirim, teşekkürler.
  4. Acp arıtma tesisi tasarım programı

Program aktif çamur ve son çökeltim tankı tasarımı yaparken havalandırma havuzu bayutlandırılması, blowerler, difüzörler, geri devir hatı, selektör, ilave alkalinite, son çökeltim tankı tasarımı yapabilmektedir. Difüzörlerin şekil üzerinde detaylarını görmek ve tasarımda bir sorun var ise uyarı mesajı ile düzeltebilmek mümkün olmaktadır. Program herhangi bir hatalı değer bulduğunda uyarı...
  5. Kimyasal arıtma

karışık endüstrili atıksularda kimyasal arıtım metodları nelerdir? [COLOR=#333333] [COLOR=#333333]KOI:4000 , AKM:1850, BOI:1700, TOPLAM FOSFOR: 20 TOPLAM AZOT: 70 mg/ lt giderimi için neler yapılmalıdır? en modern teknolojiler nelerdir?