Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimyasal Arıtma

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında nesliy tarafından paylaşıldı.

1. nesliy

nesliy CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,
    Kimyasal arıtmada taşmalar oluyor, büyütmek ya da yeni bir tank yapmamız gerekiyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

2. Onur Altun

Onur Altun CMNet Üyesi

Cevap: Kimyasal Arıtma

Taşmalar oluor derken normalden daha fazla debide mi atık su geliyor_?

3. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

Aşağıda iletişim bilgilerim bulunmaktadır.Daha ayrıntılı bilgi verirseniz yardumcı olmaya çalışırız.

Selma AKDOĞAN
    Çevre Müh.

selma.akdogan@dogateknik.com.tr
    Tel:0232 472 27 02-0 232 336 47 47

4. M. Çağrı Karabuğa

M. Çağrı Karabuğa CMNet Üyesi

Önce bir problem analizi yapmak gerek diye düşünüyorum.Gelen debi mevcut havuz tesarım debisinden aşırı fazla mı?Debi tasarım debisinden fazla değil de mi taşıyor?Havuz çıkış borusu tıkalı mı?Kapaklarınız yeterince açık mı?

5. Serhat Güler

Serhat Güler CMNet Üyesi

kimyasal arıtımda taşma olması biraz garip geldi bana. daha önce oluyor muydu yoksa son zamanda mı meydana geldi? aklıma gelen tek durum var. o da çıkış borusunun tıkandığıdır. onunda tıkanması ayrıca bir soru işareti?

6. nesliy

nesliy CMNet Üyesi

çok teşekkürler arkadaşlar. problem halloldu :)

7. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Problem neymiş peki nesliy hanım? Biz henüz problemid bilmiyoruz :)

8. nesliy

nesliy CMNet Üyesi

üretimden normalden fazla su gelmiş geçici olarak :)

9. Onur Altun

Onur Altun CMNet Üyesi

:) benim tahmin ettiğim sorun çıktı :)

Kimyasal Arıtma konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kimyasal arıtma dengeleme havuzu

100 ton luk kimyasal arıtma dengeleme havuzunda oluşan gaz çıkışını 20cm çapında bir boruyla cazibe bazlı sağlıyorum. Sorum şu; Havuzun içine bi karıştırıcı veya dipten havalandırma sistemi yerleştirsem ve aynı bacadan terfi etsem. O şekilde arıtma sistemine versem ne gibi bi sonuçla karşılaşabilirim. Amacım atıksuda oluşan gazın durgun sudan ayrılmasını depolanmamasını sağlamak. Acaba bunun...
  2. Kimyasal Arıtma

kimyasal arıtma tasarımı yaparken tankların bekleme süreleri aralıkları nelerdir. araştırıyorum ama bulamadım acil yardım edebilen olursa çok sevinirim.
  3. Kimyasal arıtma çamurları

Arkadaşlar merhaba, Geçici faaliyet belgesi başvurusu öncesi İ.S.K.İ 'den DKKR başvurusu sürecindeyim. Firmamızdaki kimyasal arıtma sonucu oluşan arıtma çamurlarını İstanbul içinde gönderebileceğim lisanslı bir bertaraf tesisi aramaktayım. Firma ismi verebilecek olan ve görüş belirtecek olan arkadaşlar olursa çok sevinirim, teşekkürler.
  4. Paket kimyasal arıtma hakkında

Paket Kimyasal Arıtma Tesislerinin hesaplanması nasıl yapılıyor ? Elinde bir örnek hesaplama olanlar paylaşabilirse sevinirim.
  5. Kimyasal arıtma

karışık endüstrili atıksularda kimyasal arıtım metodları nelerdir? [COLOR=#333333] [COLOR=#333333]KOI:4000 , AKM:1850, BOI:1700, TOPLAM FOSFOR: 20 TOPLAM AZOT: 70 mg/ lt giderimi için neler yapılmalıdır? en modern teknolojiler nelerdir?