Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimyasal arıtmada oluşan çamur miktarı

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

nasıl hesaplanır ?

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

İnceleyebilirsiniz.
    İyi çalışmalar...

Ekli Dosyalar:

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Hesaplamalarda sıkıntı çekiyorum.. Deneyimsiz biriyim bu konuda.. Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı ?

Kimyasal arıtmada oluşan çamur miktarı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Jar testi-en uygun kimyasal miktarı/pH/ karıştırma süresi/şiddeti‏‏

Merhabal arkadaşlar, Arkadaşlar size bir sorum olcak.Yaz stajı boyunca arıtma tesisinde çalışacağım ve çalıştığım tesisin iyileştirmesi için çeşitli araştırmalar ve deneyler yapmam gerekiyor.Atıksuya ilave edilecek Koagülant ve koagülant yardımcısı (polielektrolit) nın en uygun miktarının,en uygun pH ı, en uygun karıştırma süre ve şiddetini jar testi ile belirlemem gerekiyor.Benim aklıma...
  2. Kimyasal arıtmada kadmiyum ve çinko giderimi nasıl yapılmaktadır?

hali hazırda kesikli bir reaktör sistemi mevcut ve bu sistemi kullanarak, atıksu içerisinde bulunan yüksek kadmiyum ve çinko giderimini nasıl yapabilirim. yardımcı olabilirseniz sevinirim. ( araştırmalarımda, kadmiyum ve çinkonun, pH 10-11 arasında çok iyi çöktürülebildiği yönünde makaleler okumuştum ve bunu uygulamada denediğimde evet çöktürebildiğimi gördüm fakat istediğim değerlere...
  3. Çamur miktarı.

kimyasal ve biyolojik arıtma sonucunda oluşacak çamurun miktarını nasıl hesaplayabileceğimi gösteren bir kaynak var mı?
  4. Kimyasal arıtmada sülfat sorunu

Ortalama 250-300 Metreküp / gün debiye sahip bir atıksu arıtmaya sahibim ve bir türlü sülfat oranında sağlıklı sonuç elde edemiyorum ilk analizimde 16.3 sonrasında 95 çıktı ben alüminyum sülfatı düşürdüm bu seferde 317 çıktı nerde yanlış yapıorum acaba yardımcı olabilecek yada bana bir sistem önerebilecek varmı :(
  5. Arıtmadan çıkacak çamur miktarı

arkadaşlar; evsel atık su konulu GFB başvurumda evsel nitelikli atık su arıtma tesisinden çıkacak çamur miktarının hesaplanmasını ve bertarafına ilişkin detaylı bilgi istendi. (Canım il müdürlüğüm benim) :) evsel atık su arıtma tesisinden çıkacak çamurun kabaca hesaplanması konusunda yani şöyle 200 kişilik bir tesisten kişi başı günlük şu kadar çamur çıkar bu çamurunda yaklaşık şu kadarı katı...