Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimyasal depolama

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Aslı Boyacı tarafından paylaşıldı.

 1. Aslı Boyacı

  Aslı Boyacı CMNet Üyesi

  kimyasalların tesis içinde nasıl depolanıcağı,uayrı yazıları ,uyarı işaretleri gibi konularda elinde döküman olan var mı?
  bulundugumun tesis üretimde kimyasal madde kullanmaktadır,özellikle arıtma tesisine ait kimyasallar bulunmaktadır.bu kımyasalları(ozellikle sodyum sülfür,polielektrolit,hidroklorik asit,sodyum hidroksit gibi )bazıları yüksek oranlarda kullanıldıgından kolaylık olması açısından bbüyük tanklar yaptırılıcak.bu tankaların üzerinde yazması gerekn uyarılar yada bellirli renkler var mı?
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Aslı hanım konunuzu yanlış yere açmışsınız öncelikle. Diğer bir konuda bu konuyu daha önce konuşmuştuk ararsanız rahatlıkla bulbilirsiniz.
   
Kimyasal depolama konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Kimyasal Arıtma

  Merhaba arkadaşlar, Kimyasal arıtmada taşmalar oluyor, büyütmek ya da yeni bir tank yapmamız gerekiyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
 2. Kimyasal Arıtma

  kimyasal arıtma tasarımı yaparken tankların bekleme süreleri aralıkları nelerdir. araştırıyorum ama bulamadım acil yardım edebilen olursa çok sevinirim.
 3. Kimyasal madde depolama

  Merhaba, üretimde kullanılacak kimyasal maddelerin (boya ve tiner) depolanacağı bir alan olması açısından ikitelli galvano san. sitesinde üretim binası yanında başka bir bina alarak kimyasal depolamak istiyoruz. Bununla ilgili olarak ne gibi izin/belge/ruhsat vb başvurusunda bulunulması gerektiği hakkında bilgisi olan arkadaşlardan bilgi vermesini rica ederim.
 4. Kimyasal arıtma

  karışık endüstrili atıksularda kimyasal arıtım metodları nelerdir? [COLOR=#333333] [COLOR=#333333]KOI:4000 , AKM:1850, BOI:1700, TOPLAM FOSFOR: 20 TOPLAM AZOT: 70 mg/ lt giderimi için neler yapılmalıdır? en modern teknolojiler nelerdir?
 5. Kimyasal karışmış su ?

  Merhaba Arkadaşlar Yeni kurulacak bir bölümde çıkartma yapıştırma şeklinde bir işlem yapılacak lavabolar etrafında tahminimce azda olsa kimyasal karışacak suya şimdi bu bölümden çıkacak olan sularda arıtma işlemi nasıl olacak ve ben hangi analizleri yaptırmam gerekecek değerler düşükse ne yapmam gerekir biraz karışık oldu ama k.bakmayın