Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimyasal döküntülere müdahale

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Burcu Atay tarafından paylaşıldı.

1. Burcu Atay

Burcu Atay Misafir

Küçük boyutlu kimyasal döküntü olması halinde nasıl müdahale edildiğine dair elinizde talimat var mı? Çevre kazalarına dair bir sunum hazırlıyorum, görsel vb. malzemeler yardımcı olabilir.
    Bunun dışında, çalıştığınız yerde ne tür kimyasal döküntü kitleri kullanmaktasınız? Örneğin benim çalıştığım yerde çok büyük hacimlerde depolama yapılmadığı için sosis ya da boom bulundurmuyoruz, bunun yerine emici bez ve talaş kullanmaktayız. Fikir olması açısından sizlerden de öğrenmek isterim.

2. realastala

realastala CMNet Üyesi

Küçük boyutlu kimyasal dökülmelerine sizinde belirttiğiniz gibi talaş emdirici bez vs gibi ürünler kullanarak bunları kontamine atık olarak bertaraf etmek en ekonomik ve akıllı fikrler arasında yanlız sızıntı büyük olması halinde acil durumlar ekibiniz varsa buraya bir sızıntı ekibi tanımlayarak bunlara sızıntının büyük olması dahilinde etrafın güvenlik şeridiyle emniyete alınması ekip tarafından kişisel KKD ları ile birlikte mudahele ederek kimyasala karşı uygun msds formunuda kullanarak müdahele edebilirsiniz.

Kimyasal döküntülere müdahale konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Acil durum müdahale planı

çevre izin ve lisansları ile ilgili acil durum müdahale planı örneği olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim..
  2. Yangına Su ile Müdahale Etme

Yangına Su ile Müdahale Etmenin yasak olduğunu gösterir işaret. 2368x3498 px boyutlarında yüksek çözünürlüklü.
  3. Acil Müdahale Planı

Arkadaşlar acil müdahale planını hangi tesisler hazırlamak zorunda . ek1 ve ek2 ye giren bütün tesisler acil durum planı hazırlamak zorundamı.
  4. Deniz kirliliğine acil müdahale

Türkiye'nin ilk Deniz Kirliliğine Karşı Bölgesel Acil Müdahale Eğitim ve Koordinasyon Merkezi Antalya'da yaptırılıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Denizcilik Müsteşarlığı tarafından denizlerde meydana gelebilecek kazalara anında müdahale, deniz ya da kıyı kirliliğiyle mücadele için Türkiye'nin ilk Deniz Kirliliğine Karşı Bölgesel Acil Müdahale Eğitim ve Koordinasyon Merkezi...